Problem z Google - brak możliwości włączenia historii lokalizacji

Hej.

Kolega poprosił mnie o skonfigurowanie mu telefonu i ustawienie pewnych rzeczy. Między innymi chce mieć historię lokalizacji. No ale, jak widać poniżej (to akurat screen z komputera z jego konta google) „To ustawienie jest obecnie niedostępne na Twoim koncie”.
Sprawdziłem, czy ma wprowadzoną poprawną datę urodzin - tak, ma.
I oczywiście jest od (bardzo) dawna pełnoletni. :slight_smile:

Ktoś, coś?


PS. Na moim koncie nie ma takiego problemu.

image

Co pokazuje jak klikniesz w tę informację?
Poniżej powinno wyświetlać się jeszcze

Spróbujcie sparować jednorazową kartę np. Revolut - jak Google skopiował logikę z YouTube.

Dwie pozostałe, które są aktywne.
Jeśli chodzi o opcje w ustawieniach konta, to wszystko przekopałem.

Hmm, no może jest to jakiś sposób, ale raczej taki dość dziwny i raczej kłopotliwy. Może w ostateczności. I o ile to w ogóle zadziała…

Na moim również.
Ale jak przejrzeć internet to ten problem dotyczy wielu.
Z tego co wiem, google wprowadziło tzw. weryfikacje wieku.
Jedni ją przeszli a inni nie. Jakis algorytm stosowali?
I tu nie chodziło o wpisana datę
Moze o czas gdy IP pierwszy raz weszło na google
Nie wiadomo
Wiem tylko ze jedynym zaleceniem google wtedy jest udokumentownie weryfikacji wieku.

P.S. Ja bym załozył przez VPN nowe konto z innym e-mail i z nowym Sim a potem sprawdził co się dzieje
Jesli to samo to byc moze to o tę weryfikacje.

Też o tym czytałem, dlatego dodałem, że

Z drugiej strony sprawdziłem, że w momencie, gdy google uzna użytkownika za niepełnoletniego, to nie może on również udostępnić swojej lokalizacji na dłużej, jak 24 godziny.

Właśnie mijają 42 godziny, odkąd udostępnił mi swoją lokalizację i nadal ją widzę. Hmmm.
No ale może faktycznie chodzi o tę weryfikację, zobaczę jak to jest u niego na Youtube, gdzie film oznaczono jako dla pełnoletnich (czy woła potwierdzenia).

Jak wpisze w google „location history is not available” to na znalezionych stronach google, własciwie tylko to widnieje jako odpowiedź.
https://support.google.com/maps/thread/130467684/my-location-history-is-not-available-for-this-account-how-can-i-change-it?hl=en
Z technicznych przyczyn to znalazłem tylko jakiś problem iphonami maka.