Problem z Gothic 1 - brak obrazków w ekwipunku

Witam Wszystkich forumowiczów! !!

Jestem tutaj nowa więc proszę o wyrozumiałość :smiley:

Mam problem z ekwipunkiem w GOTHIC 1, zbieram np. jagody, strzały itp. a jak chce np. czegoś użyć to dany kwadracik jest tylko podświetlony a nie ma w nim obrazków. Czytałam dużo na forach fakt dużo jest postów na ten temat chociaż żadna z tych informacji mi nie pomogła :frowning: Zmieniałam rozdzielczość na wysoką i na niską a trochę tam kombinowałam, ale niestety nic :frowning: POdam wam moje parametry kompa:

procesor: AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-50 1.60 GHz

pamięć RAM: 1 GB

karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1300 (Microsoft Corporation - WDDM)

system operacyjny: VISTA niestety

A może jest potrzebny jakiś patch do VISTY, chociaż już nie wiem! !!

Proszę o pomoc, bo chciałabym rozpocząć przygodę z GOTHICiem od 1 części

Czekam na podpowiedzi

Pozdrawiam :smiley:

Czy ma pani zainstalowany dodatek sp 2 do Visty? Podobno z dodatkiem gry chodzą lepiej. Ja mam viste i mi gothic 1 chodził normalnie bez problemu.

Nie wiem czy mam a jeśli nie to gdzie to mogę znaleźć?? Proszę o pomoc :slight_smile:

informacje może Pani znaleźć wchodząc do komputer-> właściwości systemu-> pierwsza zakładka “wersja systemu windows” tam jest napisana wersja oraz informacje odnośnie komputera

właśnie sprawdziłam i mam sp1 i właśnie ściągam sp2 zainstaluje to i jeszcze raz GOTHICa i się zobaczy mam nadzieję, że się uda

linka_eop ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zainstalowałam już sp2 i niestety nadal tych obrazków w ekwipunku nie ma nawet wypróbowałam wszystkie rozdzielczości i niestety też nic…czy może to byż wina sterowników do karty graficznej??

Czy Pani używała cheatów (kodów) do tej gry jeżeli tak to lepiej nie Pani uruchomi “nową grę” bo inaczej obrazki sie nie pojawią, po użyciu kodów pojawiają sie bugi np przenikanie przez sciany lub nie wiedać co jest w EQ też miałem ten problem proponuje reinstal gry i zagranie od nowa ( bez cheatów )o ile ich pani uzywała :slight_smile:

Przedmioty w ekwipunku nie są ukazywane za pomocą obrazów 2D, a modeli 3D. Przez co, gdy w bliskiej odległości od ekwipunku będzie jakiś obiekt (postać, drzewo itd.), wtedy obiekty z ekwipunku zaczną zanikać, ponieważ zostaną zapłonione przez inne obiekty. Wygląda to tak: http://img402.imageshack.us/img402/3873/26817220.png. Co innego to to, że czytałem, iż prace nad grą rozpoczęły się w roku 1994 (ta informacja nie jest pewna), jednak na 100% wiadomo, że najstarsze pliki z katalogu Gothica pochodzą z 1999 roku. Vista została wydana w 2007 roku, więc mamy 8 lat różnicy, a w świecie informatyki jest to wiele. Przez te dwa ostatnie zdania miałem na myśli to, ze Gothic nie musi działać poprawnie pod Vistą.

zainstaluj najnowszego patcha ja miałem taki problem i go zainstalowałem i mi wszystko było dobrze

CUSE a gdzie mogę znaleźć tego patcha??:slight_smile: a dodam jeszcze, że jak używam magii to pojedyncze obrazki sie pokaują więc nie wiem od czego to jest uzależnione