Problem z GParted i myszą USB

Witam! Mam dość nietypowy problem. Gdy bootuję GParted 0.3.4-6 (LiveCD) i program się już uruchomi to mysz (na USB) po kilku sekundach odmawia posłuszeństwa (staje w miejscu i ani drgnie). Jest to dla mnie dość kłopotliwe, bo ciężko mi obsługiwać ten program tylko klawiaturą (mam ja na złączu PS i jest ok). Mysz zawsze działą i działała prawidłowo. Ta mysz to Wireless Optical Mouse Battery Free firmy a4teach.

Sprubuj podłączyć myszke pod P/S2

Niestety nie posiadam takiej

A na przykład Ubuntu z CD - działa w nim twoja myszka? Jeśli tak, to on też posiada program do partycjonowania

Niestety też nie działa :-(, najpierw muszę ustawić odpowiedni tryb VGA bo normalnie się nie uruchamia (mam GeForce 6800 GS) potem było jakby złe natężenie kolorów i komunikat, że wystąpił błąd podczas ładowania środowiska GNOME, a niżej już tylko po angielsku. Tylko to pamiętam, bo widoczność była fatalna, nie mogłem kliknąć zamknij, bo ani mysz (USB) ani klawiatura (podpięta pod PS) nie działały.

uuu…

Bodajże źle skonfigurowałeś sterownik karty graficznej.

Czy te problemy z Gnome to przy uruchamianiu LiveCD?? Bo jeśli tak, to może płyta źle się ściągnęła albo za dużą prędkością nagrywałeś.

Ściągnąłem LiveCD Kroppixa, w nim jest GParted i mysz działa oki, ale nie mam kursora, ale jak ruszam myszką to się opcje podświetlają. Jak to zmienić?