Problem z GParted i myszą USB

(Szpiegk) #1

Witam! Mam dość nietypowy problem. Gdy bootuję GParted 0.3.4-6 (LiveCD) i program się już uruchomi to mysz (na USB) po kilku sekundach odmawia posłuszeństwa (staje w miejscu i ani drgnie). Jest to dla mnie dość kłopotliwe, bo ciężko mi obsługiwać ten program tylko klawiaturą (mam ja na złączu PS i jest ok). Mysz zawsze działą i działała prawidłowo. Ta mysz to Wireless Optical Mouse Battery Free firmy a4teach.

(Boro Casso) #2

Sprubuj podłączyć myszke pod P/S2

(Szpiegk) #3

Niestety nie posiadam takiej

(Michal) #4

A na przykład Ubuntu z CD - działa w nim twoja myszka? Jeśli tak, to on też posiada program do partycjonowania

(Szpiegk) #5

Niestety też nie działa :-(, najpierw muszę ustawić odpowiedni tryb VGA bo normalnie się nie uruchamia (mam GeForce 6800 GS) potem było jakby złe natężenie kolorów i komunikat, że wystąpił błąd podczas ładowania środowiska GNOME, a niżej już tylko po angielsku. Tylko to pamiętam, bo widoczność była fatalna, nie mogłem kliknąć zamknij, bo ani mysz (USB) ani klawiatura (podpięta pod PS) nie działały.

(Boro Casso) #6

uuu...

Bodajże źle skonfigurowałeś sterownik karty graficznej.

(Vader481) #7

Czy te problemy z Gnome to przy uruchamianiu LiveCD?? Bo jeśli tak, to może płyta źle się ściągnęła albo za dużą prędkością nagrywałeś.

(Szpiegk) #8

Ściągnąłem LiveCD Kroppixa, w nim jest GParted i mysz działa oki, ale nie mam kursora, ale jak ruszam myszką to się opcje podświetlają. Jak to zmienić?