Problem z grą. Bluescreen lub inne błędy

Witam serdecznie.

Znajoma poprosiła mnie o format i wgranie od nowa systemu (XP prof). Pow wgraniu wszystkiego sterów oprogramowania komputer śmiga jak szalony i nie mam z nim żadnych problemów. Jednak z nie może poradzić sobie z grami. Największym problemem są The Sims 3. Naprzemiennie bez żadnej logiki wyskakują bluescreeny lub inne błędy windowsa i gra się po prostu zamyka. Próbowałem już wszystkiego co mi przyszło do głowy jednak problem nadal występuje. Wymieniałem RAMY, zmieniłem zasilacz (2 razy). Instalowałem najnowsze stery do grafy ze strony nVidii instalowałem czysty sterownik bez oprogramowania. W desperacji wyjąłem grafikę dedykowaną i zostawiłem na zintegrowanej (512 Mb RAM). Gra wciąż się wywala, albo wywala system. Nie wiem już co wymyślić, żeby wreszcie działało. Dodam tylko że sprawdziłem grę na innym kompie i chodzi. (Gra jest oryginalna bez żadnych cracków, zrobiłem też jej wszystkie możliwe aktualizacje) Wujek Google też nie pomaga :frowning:

Poniżej podaję specyfikację komputera z Everesta:

http://www.wklejto.pl/151048

Gdyby potrzebne były inne parametry to proszę o info.

Dziękuję i pozdrawiam.

Cześć

Odczytaj i przeanalizuj pliki minidump: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

a będziesz wiedział co powoduje BSOD.

Po pierwsze to dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

Pobrałem i zrobiłem odczyt ale za nic nie wiem co z tym dalej zrobić. Czy mogę prosić o dalsze wsparcie.

Tu zamieszczam raport wszystkich ostatnich blue screenów z tego programu:

http://www.wklejto.pl/151055

Jeśli coś źle zrobiłem to proszę o korektę.

Cześć

Spróbuj zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej.

Sprawdź czy karta graficzna się nie przegrzewa.

Podaj jaki masz zasilacz.

Jeżeli masz możliwość przetestuj kartę graficzną na innym komputerze.

Przetestuj również pamięci np. Memtestem (jeżeli masz więcej niż 1 kość pamięci ram - każdą oddzielnie).

Szukam starszych sterów, dam znać jak przeinstaluję. A zasilacz to CODEGEN 400W. Karta jest letnia. Nic specjalnego. Testy pamięci zrobię jak znajdę stery do grafy. Ale to Kingstony odpowiednio 2GB i 1GB więc nie powinno być z nimi problemów. Odezwę się a póki co dziękuję za zainteresowanie i porady.

Dodane 28.02.2013 (Cz) 17:26

No więc jestem po reinstalce sterownika na starszy i skanie memtestem RAM-u. Test powiedział ERRORS: 0. A Simki znów wywaliły Blue screena i co więcej jest w nim mniej infomacji niż w poprzednich:

==================================================

Plik zrzutu : Mini022813-06.dmp

Data wystąpienia błędu: 2013-02-28 16:17:14

Typ błędu : KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Kod błędu : 0x1000008e

Parametr 1 : 0xc0000005

Parametr 2 : 0x00000000

Parametr 3 : 0xaf45e810

Parametr 4 : 0x00000000

Spowodowane przez sterownik:

Spowodowane przez adres:

Opis pliku :

Nazwa produktu :

Firma :

Wersja pliku :

Procesor : 32-bitowy

Adres błędu :

Adres stosu 1 :

Adres stosu 2 :

Adres stosu 3 :

Nazwa komputera :

Pełna ścieżka : C:\WINDOWS\Minidump\Mini022813-06.dmp

Liczba procesorów : 2

Wersja główna : 15

Wersja pomniejsza : 2600

Rozmiaru pliku ze zrzutem: 90 112

==================================================

Nie wiem czemu nie pokazał tych plików które spowodowały błąd.

Czy jeszcze jakiś pomysł? Bo mnie się wszystko wyczerpało. Może to jakaś niekompatybilność sprzętowa? W info o systemie w części konflikty jest kilka zapisów. Może to coś powoduje te błędy? HELP ![-o<

Dodane 01.03.2013 (Pt) 8:35

Witam. Czy ktoś może jeszcze ma jakieś pomysły?