Problem z grą Counter Strike Global Offensive. Wyrzuca mnie podczas ładowania drugiego meczu


(sewer6) #1

Grywam sobie czasem w CS Go, ale mam stosunkowo stary komputer, który spełnia tylko minimalne wymagania gry. Zainstalowała się i uruchamia się normalnie, ale gdy gram czasem mnie wyrzuca (czarny ekran, albo komunikat "Wystąpił problem z aplikacją csgo.exe"). To jeszcze da się wytrzymać, ale jest też tak, że gdy wcześniej grałem już jakiś mecz, a któryś ze znajomych zaprasza mnie do poczekalni, to startowi gry zawsze towarzyszy któryś z wyżej opisanych problemów. Oprócz tego czasem jeszcze wyrzuca mnie w chwili kończenia się powtórki. Pomijając to gra działa stabilnie. Nie laguje się ani nic w tym stylu.

Zastanawiam się, czego to wina. Czy to Windows (znalazłem taką dziwną modyfikację: https://www.youtube.com/watch?v=jed_EdQ72TA , załatwi ona sprawę?), czy po prostu komputer jest zbyt słaby. (zmniejszenie jakości grafiki coś tutaj da? Czy można by bezpiecznie podkręcić procesor?)

I tutaj naradza się kolejny dylemat. W lato komputer będzie przechodził gruntowną przebudowę (płyta, procesor, ram), a ja myślałem, żeby Windowsa 7 Proffesional kupić już lada chwila i zainstalować go do tamtego czasu na obecnym sprzęcie i po modernizacji nie zmieniać, ale z tego co wiem OEM działa tak, że przypisuje mac adres do płyty głównej, więc w takim wypadku muszę w lato wymieniać znowu system. Czy da się to jakoś obejść, no bo to tak trochę no fair, że bym musiał dwie drogie licencje kupować.

Mój komputer:

Procesor: AMD Athlon 64 X2, 2.60GHz

Płyta główna: ASRock AliveNF4G-DVI

Karta graficzna: MSI Radeon 6670, 1Gb

Pamięć: 3,5 Gb (1x2Gb, 1x1Gb, 1x512Mb)

System operacyjny: Windows XP Proffesional, 32bit


(drunkula) #2

Windows przypisuje się nie tyle do płyty, co do BIOSu (ale na jedno to wychodzi). Niemniej masz rację - na pół roku nie warto kupować OEM, lepiej się chwilę pomęczyć na XP, a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć np. na SSD czy jakaś grafika po sprzedaży podzespołów.


(sewer6) #3

Oto ten błąd:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8f108477e943caaf


(Barti2211) #4

To jest niestety windows xp będziesz musiał przysłać jakiś raport bo taki błąd wyskakuje przy większości problemach.


(sewer6) #5

Ale raport nic nie da. Myślisz, że Microsoft wypuści jakąś aktualizację? To nie te czasy. Zapomniany poczciwy Windows XP nie doczeka się już żadnego update’u. :’-(