Problem z grą Counter Strike Global Offensive. Wyrzuca mnie podczas ładowania drugiego meczu

Grywam sobie czasem w CS Go, ale mam stosunkowo stary komputer, który spełnia tylko minimalne wymagania gry. Zainstalowała się i uruchamia się normalnie, ale gdy gram czasem mnie wyrzuca (czarny ekran, albo komunikat “Wystąpił problem z aplikacją csgo.exe”). To jeszcze da się wytrzymać, ale jest też tak, że gdy wcześniej grałem już jakiś mecz, a któryś ze znajomych zaprasza mnie do poczekalni, to startowi gry zawsze towarzyszy któryś z wyżej opisanych problemów. Oprócz tego czasem jeszcze wyrzuca mnie w chwili kończenia się powtórki. Pomijając to gra działa stabilnie. Nie laguje się ani nic w tym stylu.

Zastanawiam się, czego to wina. Czy to Windows (znalazłem taką dziwną modyfikację: https://www.youtube.com/watch?v=jed_EdQ72TA , załatwi ona sprawę?), czy po prostu komputer jest zbyt słaby. (zmniejszenie jakości grafiki coś tutaj da? Czy można by bezpiecznie podkręcić procesor?)

I tutaj naradza się kolejny dylemat. W lato komputer będzie przechodził gruntowną przebudowę (płyta, procesor, ram), a ja myślałem, żeby Windowsa 7 Proffesional kupić już lada chwila i zainstalować go do tamtego czasu na obecnym sprzęcie i po modernizacji nie zmieniać, ale z tego co wiem OEM działa tak, że przypisuje mac adres do płyty głównej, więc w takim wypadku muszę w lato wymieniać znowu system. Czy da się to jakoś obejść, no bo to tak trochę no fair, że bym musiał dwie drogie licencje kupować.

Mój komputer:

Procesor: AMD Athlon 64 X2, 2.60GHz

Płyta główna: ASRock AliveNF4G-DVI

Karta graficzna: MSI Radeon 6670, 1Gb

Pamięć: 3,5 Gb (1x2Gb, 1x1Gb, 1x512Mb)

System operacyjny: Windows XP Proffesional, 32bit

Windows przypisuje się nie tyle do płyty, co do BIOSu (ale na jedno to wychodzi). Niemniej masz rację - na pół roku nie warto kupować OEM, lepiej się chwilę pomęczyć na XP, a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć np. na SSD czy jakaś grafika po sprzedaży podzespołów.

Oto ten błąd:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8f108477e943caaf

To jest niestety windows xp będziesz musiał przysłać jakiś raport bo taki błąd wyskakuje przy większości problemach.

Ale raport nic nie da. Myślisz, że Microsoft wypuści jakąś aktualizację? To nie te czasy. Zapomniany poczciwy Windows XP nie doczeka się już żadnego update’u. :’-(