Problem z grą Heroes 3 - "czarny ekran"

Witam,

Posiadam grę Heroes III Złota Edycja, wszystko działało sprawnie, aż pewnego razu uruchamiając aplikację pojawił się czarny ekran i tylko melodia, natomiast minimalizując grę i przywracając ukazuje się zniekształcony obraz (nie przedstawiający menu, a tylko różnokolorowe pasy).

Proszę o pomoc, system to Windows XP…

P.S. Szukałem w Google, lecz nic trafnego nie znalazłem.

Spróbuj przeinstalować grę,

zmień ustawienia kolorów z 32 na 16bitów, może pomóc bo heroes to starsza gra

A jakby nie pomogło to można wirtualizować win98 czy tam 95 i na tym odpalać grę :wink:

@Sadaj72 Prawdę mówiąc nie sądzę, aby kolory czy wirtualna maszyna pomogły, gdyż na mojej Siódemce śmiga bez zająknięcia ze standardowymi ustawieniami (żadnych zgodności, zupełnie nic). Na XP też nie miałem żadnych problemów. Poza tym, skoro działało do tej pory to dlaczego nagle teraz coś takiego miałoby być potrzebne?

Re-install faktycznie może pomóc, spróbuj. A czy instalowałeś coś w ostatnim czasie? Jakieś sterowniki? Czy cokolwiek się zmieniło co mogło sprawić, że gra przestała działać?

Więc co może być przyczyną? Wcześniej nic nie zmieniałem. Mam tez STARSZE wersje heroes i śmigają…

To może być wina jakiegoś kodeka/sterownika, musisz pomyśleć co ostatnio instalowałeś.

Po ponownym zainstalowaniu gry, nadal po włączeniu pojawia się czarne tło, w tle słychać melodię. Myślę, że gra działa normalnie, tylko że grafika się nie działa, po prostu nic nie widać. Nie wiem co mam zrobić.

Nowsze gry działają bez zarzutu, ale ze starszymi jest taki sam problem jak z hereoes.

Dodane 01.08.2011 (Pn) 9:23

MA KTOŚ MOŻE POMYSŁ JAK MI POMÓC?