Problem z gra max payne pod windows 7 x64 home edition

witam serdecznie. mam problem z uruchomieniem instalatora gry max payne. klikam na instalator i wyskakuje mi to oto okienko

http://zapodaj.net/e3ea209ce1d8.jpg.html

szukalem odpowiedzi na necie , probowalem wszystkie opcje ze zgodnoscia systemu i caly czas jest to samo . co trzeba zrobic? pomozcie i dzieki za odpowiedz

No myślę że tutaj wszystko kładzie fakt że masz 64bitowy system. Spróbuj postawić maszynę wirtualną i pod nią zainstalować jakieś XP jak masz czy coś i wtedy powinno ruszyć. Max Payne to stara gra i mimo ustawień zgodności systemu itd 64 bity mogą ją rozkładać na łopatki (chciał nie chciał Maxik ma już ile? 10? 11 lat?).

bylbym wdzieczny gdybys powiedzial jak taki wirtualny system sie instaluje i obsluguje :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox,Program,Windows,13122.html

Ściągasz i instalujesz ten program. Bierzesz płytkę z XP i instalujesz pod tym programem odpowiednio konfigurując sprzęt (jaki rozmiar twardego dysku dla wirtualnego systemu, ile ram, procesor, ile ram z karty graficznej itd.). Całość polega na tym że tak jak możesz mieć wirtualny napęd w komputerze tak tutaj stawiasz sobie wirtualny komputer z oddzielnym systemem operacyjnym itd. Jak już postawisz na tym XP to normalnie włączasz Sevena, odpalasz Virtual Boxa i ładujesz w nim wcześniej zainstalowane XP po czym najnormalniej na świecie odpalasz grę. Jak by były jeszcze jakieś problemy to daj znać - jak wrócę wieczorem do domu postaram się opisać to wszystko krok po kroku jeżeli nikt tego nie zrobi przede mną, ale generalnie tutoriale jak to zrobić powinieneś znaleźć bez najmniejszego problemu w google bo wirtualizacja celem uruchomienia starszej gry czy linuxa pod windowsem jest tematem starym i dobrze znanym, a sam VirtualBox nie należy do programów wybitnie trudnych - ja sam rozgryzłem go w 30 minut metodą prób i błędów bo spieprzyć w systemie się nic nie da, najwyżej ten wirtualny się nie załaduje i będzie trzeba stawiać go jeszcze raz. Powodzenia!

ok dzieki wielkie :slight_smile:

Zdecydowanie potwierdzam, że na wirtualnym XP bez problemu uruchomisz Max Payne. To stara gra i na win 7 64 bit nie pójdzie. Jest szansa, że zadziała na win 7 32 bit, no ale wirtualna maszyna załatwi sprawę bez problemu. Sam mam win 7 64 bit i nie działa na nim np moja stara drukarka. Uruchomiłem wirtualny xp i wszystko pięknie działa, polecam :slight_smile:

Ludzie jak się nie znacie to się nie wypowiadajcie. Max Payne działa bezproblemowo na Windows 7 x64. Należny tylko ręcznie uruchomić setup gry a nie przez autostart. Dodatkowo format muzyki gry jest niekompatybilny z Vista/7 i należy użyć fix.

http://forums.3drealms.com/vb/showthread.php?t=27985

Dodane 06.11.2010 (So) 8:59

VirtualBox i Virtual PC nie nadają się do gier. Po za tym twoja instalka zalatuje RIP-em gry. Czyli pirat.