Problem z grą po aktualizacji sterownika

Witam,

mam problem ze starszą grą, a mianowicie z GTA San Andreas. Mam następujące parametry komputera:

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz 2.20GHz SP1

Pamięć: 4 GB

64 bity

Karta graficzna: Nvidia GeForce GT220M (1GB)

Wymagania San Andreas:

WYMAGANIA MINIMALNE


|CPU| Intel Pentium 3 1 GHz | AMD Athlon 1 GHz

|GPU| NVIDIA Geforce 3 64 MB 

|RAM| 256 MB

|HDD| 3.6 GB

|SYS| 2000 | XP



WYMAGANIA ZALECANE


|CPU| Intel Pentium 4 2 GHz | AMD Athlon XP 2 GHz

|GPU| NVIDIA Geforce 6000 128 MB

|RAM| 384 MB

|HDD| 4.7 GB

|SYS| Win 2000 | Win XP

Gra działała bez większych zarzutów do momentu aż nie zaktualizowałem sterowników (Aktualne sterowniki to: GeForce 310.90 Driver, DireX 10). Od momentu zaktualizowania sterowników gra przestała działać - podczas próby uruchomienia gry nic się nie dzieje, na chwilę wzrasta obciążenie CPU i po chwili spada, po użyciu alt+ctrl+del w procesach widać niby działające gta_sa.exe, ale nic się nie dzieje, ani próby kilkukrotnego włączenia gry, ani zabicia procesu i ponownego uruchomienia gry. Próbowałem reinstalacji, jednak nie dała żadnego efektu. Problem jest w tym, że przy próbie zainstalowania starszych sterowników pojawia się komunikat, że istnieją nowsze sterowniki na komputerze, a dodatkowo potrzebuje w miarę aktualnych sterowników ponieważ grywam też w gry z 2012-2013, które tego wymagają. Stąd moje pytanie, czy jest jakiś program, albo cokolwiek co może pomóc na ten problem? Gra jest sentymentalna i zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu grać w nią z kolegami, dlatego chciałbym, żeby działała.

Pozdrawiam

Cześć

Pobierz i zainstaluj program Driver Sweeper

Odinstaluj sterowniki, uruchom komputer ponownie ale w trybie awaryjnym (klawisz F8)

Uruchom program Driver Sweeper i usuń pozostałości po sterownikach.

Następnie uruchom komputer normalnie i zaisntaluj starsze sterowniki.

Witaj,

jeśli to jedyne rozwiązanie to tak zrobię wieczorem, o ile do tego czasu nie poda ktoś rozwiązania, które pozwoliło by mi nie cofać się do starszych sterów.

Dzięki wielkie za pomoc i szybką odpowiedź. :slight_smile:

pozdrawiam

Jeśli chcesz zainstalować starsze sterowniki to musisz odinstalować obecne i najlepiej jest wyczyścić pozostałości po nich (kolega wyżej napisał jak to zrobić).

Jak najbardziej rozumiem o co chodzi, ale bardziej by mi odpowiadała opcja, żeby gra działała na najnowszych sterownikach. :wink:

Cześć

Nie wiem dlaczego akurat ta gra nie chce ci działać z najnowszymi sterownikami. Zainstalowałeś wszystkie patche do gry, o ile są dostępne? Może spróbuj jeszcze zaktualizować DirectX.

Tak na marginesie dodam że nie zawsze najnowsze sterowniki są najlepsze dla starszych i słabszych kart.

karta jakaś super stara nie jest, nie mówię, że jest zajefajna, ale nie aż taka stara. spróbuję jeszcze direxa i popatrzę za pachami do gry. :wink:

Zainstaluj wersję 306.97. Z 310.90 są problemy. Nowe wersje sterownika (300.*) nie wymagają odinstalowania przy aktualizacji jak i przy cofaniu do poprzedniej wersji = można bez problemu robić instalacje nakładkową - odbywa się to nawet bez restartu kompa. Instaluj sam sterownik+ewentualnie PhysX.