Problem z gra w Settlers IV przez internet (router)

Witam

Ostatnio zainstalowałem na komputerze z systemem Windows Vista grę Settlers IV.

Pobrałem najnowszy patch do gry itp.

Chciałbym zagrać przez internet, ale przy próbie założenia nowej gry pojawia się taki komunikat:

example1001tg7.th.jpg

Mój router to ASMAX AR-904u. Mam sieć LAN (2 komputery) i internet Neostrady.

Na oficjalne stronie gry przeczytałem cos takiego: What should I do if I am using a proxy server, a router or a firewall?

You should make sure that the ports 3105, 8000, 8001, 9007, 9008, 9009, 10000, 10001, 10002 are open.

A na stronce portfoward.com zrobiłem wszystko co było napisane w tym poradniku: http://www.portforward.com/english/rout … lers_4.htm

Przekierowałem porty: 3000 i 3105 i a resztę pootwierałem (tak myślę :? )

Nic to jednak nie dało i nadal pojawia się ten komunikat, gdy chcę założyć grę. Jak próbuje dołączyć do już istniejącej to gra się włącza, ale nikogo nie widać (jakbym grał sam ze sobą :frowning: )

Tutaj jest link do instrukcji routera: ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/ar-904u/

Ja nie wiele z tego rozumiem…

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

filipexPL

Bry:P

Primo, wpierw napisales, ze masz problem z hostowaniem gry. Ok, tylko potem piszesz, ze laczysz sie do innej gry i grasz sam. Jezeli nie hostujesz, tylko laczysz sie do kogos, to ten komunikat bylby dziwnym zjawiskiem albo jest tylko informacja dla ciebie(ale napisales ze zakladasz wlasny serv).

No co mozesz zrobic huh…

Po pierwsze, jak zakladasz gre i wyskakuje ci to okienko, to jednak wciaz bedziesz mial mozliwosc gry z osoba z kompuetera z twojej sieci LAN.

Dwa, jak chcesz zeby ktos laczyl sie do ciebie z internetu, to musisz przekierowac podane porty TCP i UDP na routerze na twoj komputer.

Jak chcesz sie pobawic i sprwadzic dzialanie forwarda, zainstaluj sobie na chwile np… powiedzmy BFTP-server, wersja testowa FTP’a do wymiany plikow. Potem zobacz sobie np total commanderem czy mozesz sie polaczyc na tego ftpa z wlasnego komputera, ale uzywajac zewnetrznego IP, czyli ip twojej neostrady. Powinno sie raczje nie udac jezeli router nie forwarduje. Wtedy zajmij sie routerem i ustaw forwardowanie portu 21 oraz nastepnie 200 - przy takim zalozeniu dostaniesz juz komunikat na serverze ftpa, ze ktos sie probuje laczyc i bedzie to znaczyc, ze router zaczyna forwardowac:P

Mowie o takim tescie, bo latwiej jest pobawic sie kierowaniem portow na czyms co daje komunikaty i widac czy dzieje sie cos w sieci.

Kolejne, jezeli laczysz sie do czyjejs gry, to nie powinienes grac sam, a przynajmniej powinien wczesniej pojawic sie jakis czat czy cus, zeby zaczac gre, albo przynajmniej blad nieudanej proby polaczenia (moze masz blokniete porty albo firewall)

Jak chcę hostować grę to jest ten komunikat:

example1001tg7.th.jpg

a jak chcę dołączyć do gry to mam coś takiego:

example1004fc8.th.jpg

łączy się z grą, ale nie widać innych osób.

  1. Wiem, że mogę grac przez LAN, ale ja chce z innymi ludźmi przez internet.

  2. Oto moje usilne próby :smiley: przekierowania portów:

example1003xp6.th.jpg

example1002fe8.th.jpg

(porty 3000 i 3105)

Na ftp się nie znam więc wole się za to nie brać…

Co jeszcze powinienem zrobić?

@Edit

Firewall mam wyłączony.