Problem z grą

Witam posiadam laptopa z kartą graficzną AMD Radeon HD 8570M 2 gb pamięci karty, 6 gb ramu i procesorem i5-4200M 2.50 GHz. Od paru tygodni gram w Fortnite i gra chodzi mi bardzo słabo. Podczas skoku z tego autobusu gra strasznie się ścina , strasznie klatkuje a fpsy to 2. Po lądowaniu gra dość częśto nie chodzi płynnie , ścina się. Mam znajomego który ma też laptopa ale ma AMD Radeon HD 7600M i i5-3230M 2.6 GHz i gra na rozdzielczośći 82% (ja gram na 55%) i u niego gra chodzi o wiele lepiej podczas spadania 30-60 fps , żadnego klatkowania a gra chodzi płynnie bez ścinania się. Nie wiem dlaczego u mnie ta gra chodzi tak źle , proszę o pomoc.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej i ewentualnie ustaw po prostu gorsze ustawienia graficzne

gorszych się już nie da , rozdzielczość może jakbym zmniejszył z prawie do minimum nic nie daje a inne opcje są na niskie , ale wyłączone :-/ zobacze sterowniki :smiley:

Ciekawe jak tam panie LuckasLuck temperatury wyglądają?

Zacznijmy od tego, że Twoja karta graficzna jest gorsza od tego radeona 7600m - zakładam, że chodzi o 7650m. Kolejnym problemem może być to, iż Fortnite jeszcze nie wyszedł z BETY i jego wydajność co aktualizację się zmienia. Może problemem są jeszcze temperatury jak proponuje @Veers i ewentualnie sterowniki.

to jest 7600M nie 7650M a jaki program do sprawdzania temperatur
?

Np. HW Monitor - https://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.35.exe

Już mam znalazłem wcześniej zaraz powiem jakie temperatury

Masz racje :frowning:

Jak coś pasta była wymieniana we wrześniu w 2017 i czyszczenie też.

No to do roboty.

Co ja mam zrobić :-/ Bo już kurna nie mam ochoty na to gówno pieniędzy wydawać ,kolejny problem z tym lapkiem :frowning: Tylko ta gra chodzi mi tak tragicznie , wszystkie inne chodzą dobrze bez spadków :frowning:

Odpowiem filozoficznie: a czego oczekujesz? Przy takich temperaturach włącza się zabezpieczenie termiczne. Chłodzenia na lepsze nie wymienisz, a co gorsza - jeśli tandem CPU-GPU był regularnie wygrzewany, to w tak starym sprzęcie może już postępować degradacja na poziomie krzemu. Tak czy siak - wszystko się kręci wokół kasy …

W sumie dopiero teraz dowiaduje się o tych temperaturach bo wcześniej wszystko było dobrze. Dzięki za pomoc , pewnie skończy to się tym ,że kupie nowy komputer a na tego nie mam ochoty marnować czasu i pieniędzy bo się nie opłaca.

Koło karty graficznej koło GPU pisze 511 stopni Celsjusza to możliwe XD Bo wydaje mi się ,że laptop już dawno by się spalił xddd

Gdzie ty widzisz te 511 stopni ??

prosze xd Mógłbym sobie grilla zrobić :smiley:

To jest po prostu błąd odczytu czujnika przez program.

Mi się od początku wydawało ,że to błąd. Gdyby tak było to komputer by się spalił albo roztopił :slight_smile: Jedyna rzecz jaką bym zrobił to kupił podkładkę chłodzącą :-/

1 polubienie

83 stopnie to nie jest dużo jak na mobilny sprzęt. Tutaj problemu nie widzę ,a temperatura 511 to wynik wyłączenia GPU i przełączenia na iGPU. A 7600M to nazwa serii kart graficznych takich jak 7650M czy 7670M. Tak samo oznaczane były desktopowe układy 6xxx czy 7xxx. Zamiast pełnego numeru było widać 6800 Series czy 7800 Series.

Właśnie znalazłem na necie ,że takie temperatury są ok, ,że to jest normalne, najwidoczniej po prostu samo to ,że nie jest dobrym komputerem to jeszcze ma trochę lat :-/