Problem z gradientem


(Alex90) #1

Witam!

Ostatnio mam problemy z gradientami, kolory nie przechodzą płynnie, przechodzą schodkowo. Szukałem porad na google, ale żadna z nich nie pomogła.

Nie wiem co jest temu winne. Gradienty z wyszukiwarki grafiki w google też widzę schodkowo. Sterowniki instalowałem te co zawsze do hd 3850 i nigdy nie miałem z nimi problemów.

Może czegoś nie zainstalowałem?

Korzystam z PS CS3, windowsa xp pro+sp2. Problem pojawił się po formatowaniu dysku. Monitora nie zmieniałem, przed formatem wszystko było ok.


(Aldebaroneta) #2

Prawdopodobnie masz ustawiony kolor 16 bit (w ustawieniach kolorów karty graficznej). Zmień na 24 lub 32 bit.


(Alex90) #3

W tym rzecz, że mam takie ustawienia:


(Aldebaroneta) #4

Mam prośbę: zamieść tutaj jakiegoś screena, w pełnej rozdzielczości Twojego ekranu, tak, żeby były na nim widoczne te "schodkowe" gradienty.


(Alex90) #5

to samo wychodzi przy rbg/32


(Aldebaroneta) #6

Obejrzałem to uważnie na moim monitorze i nie widzę ŻADNYCH schodków! Gradient jest zupełnie płynny. To by świadczyło, jak sądzę, o jakimś problemie z monitorem, a nie kartą grafiki. Nigdy nie miałem Radeona, więc nie wiem jakie są ustawienia w tym panelu z poprzedniego obrazka, ale sprawdź może jeszcze ustawienia z zakładki "Kolor". Spróbuj również zmienić odświeżanie monitora. Ewentualnie przeinstaluj sterowniki do monitora, jeśli masz, oraz profil ICC monitora (jeśli masz go na dysku ze sterownikami). Większość monitorów powinna być w Windzie wykryta prawidłowo, ale są wyjątki...

A, przy okazji, czy to jest "ciekły" monitor, czy CRT?


(Alex90) #7

LCD, przed formatem nie było z monitorem problemów(nigdy też nie instalowałem sterowników do niego, gdyż ich po prostu nie było w zestawie).

Co do odświeżanie ekranu mogę wybrać tylko pomiędzy dwoma wartościami 75 i 60, na obu gradient wychodzi tak samo.

Być może wyostrzył mi się wzrok #-o heh..., popróbuję coś z ustawieniami monitora. Dzięki za pomoc!