Problem z grafa po zmianie ramu

siemka jakis czas temu kupilem 8gb ramu w kościach po 2gb i wczoraj postanowiłem sie zabrać za wymianie moich starych za te. Po wymianie ramu w grach mam czarny obraz tj. gra sie włącza dzwiek jest ale nic nie mogę zrobić.

napomknę że grafe też niedawno kupilem

płyta główna : acer rs780hvf max ramu dla tej plyty to 8gb wiec powinno być ok

grafa radeon 5870 asus

Podaj markę i model zasilacza - a najlepiej całą specyfikację komputera.

Podaj model płyty głównej grafiki i jaką pamięć RAM posiadasz

albo tak jak kolega wyżej napisał najlepiej całą specyfikację

zasilacz corsair 650

procek amd phenom II x4 805

grafa radeon 5870

plyta glowna acer rs780hvf

zainstalowany nowy ram 8gb po 2gb w kosci 800 mhr

reinstalowalem system zaraz po włożeniu nowego ramu

z tego co widze to płyta obsługuje max 8GB RAM i to DDR2 PC2-5300 (667MHz) a nie 800

http://www.orcalogic.co.uk/asp/Acer_Mot … 49-m-1.htm

Sprawdź czy da się przestawić w BIOS-ie pamieci na 667 , bo inaczej trzeba kostaki zamienić

ale poprzednie tez byly 800 i pyrkal normalnie

A zainstalowałeś sterowniki od karty graficznej?

I napisz jaki masz system oraz jakiej firmy są te ramy co kupiłeś i jakie miałeś wcześniej.

zresetuj CMOS zworką, albo wyjmij baterię

W biosie nie moge nic przestawić hmm to pozostaje tylko zakup nowej płyty glownej czy jakims programem by szło to przestawic? ak zostaje tylko zakup to moze podacie jakieś propozycje żebym znowu nie kupił źle

:slight_smile:

Dodane 08.04.2011 (Pt) 13:23

stery od grafy najnowsze ze strony ściagalem zanim stery zainstalowalem to mi wykrywalo grafe jako vga zwykla

stare ramy to samsung 1 gb pc2 666mhz sorki wprowadzilem was w bład znajomy mi mowil ze to 800 sa wiec tak jak kolega wyżej mowił zostaje zmiana ich w biosie czego zrobić nie mogę

nowe to samsungc 2gb 800

jak Bios AMI a podejrzewam ,że taki siedzi to się da.

Wchodzisz w Bios przy uruchamianiu kompa przez DEl, potem opcje Cpu Configuration-> Memory Contoller->Memory Configurationa-> z Auto na Manual

nie mam takich opcji w bios:/ chyba ze sie pojawia po upgrade do nowej wersji ale tego nie wiem jak zrobic:/

a jakie masz opcje?

opcje mam takie :

product informayion

standarrd cmos features

advenced bios features

advencet chipset features

integrated peripherals

power management setup

pnp/pci configuration

pc health status

bios security features

szukaj w advenced bios features i

integrated peripherals

nie ma tam nic zwiazanego z ram’em tylko cpu ide itp

spróboj przywrócić domyslne ustawienia CMOS w biosie

wyczytalem z angielskiego forum że na tej płycie glównej nie da sie ustawić nic z prockiem ani ramami

wiec chyba zostanie mi zakup nowej plyty głównej a tej wyrzucenie do śmieci. jak macie jakies pomysly co do nowej plyty piszcie prosze moje specyfikacje sa na poprzedniej stronie

a zapomnialem dodac że mam wbudowany czytnik kart pamieci i panel multimedialny z przodu w obudowie

a ile kasy możesz wydac? to Ci coś poszukamy

Dodane 08.04.2011 (Pt) 17:13

Jeszcze jeden myk mi przyszedł do głowy,

Acer Motherboard Name = Acer RS780HVF

  1. Chipset = AMD 780G with Integrated ATI Radeon HD 3200 Graphics (256M)

Może masz zintegrowaną kartę grafiki i się gryzie z tą na PCI-e. Wyłącz ją w biosie i sprzwdz w grach

andrin ,

Popraw swojego posty dostosowując je do powyższej zasady.

Sorki za orty i interpunkcje poprawie się:] co do tej zintegrowanej

czemu nagle miały by się zacząć gryżć te grafki, skoro na ramie 4gb wszystko dzialalo ok. Co do ceny najlepsze byly by propozycje z ebay.co.uk tak miedzy 50 - 100 funtow wiadomo ze tansza lepiej byle by obslugiwala ram i jakies lepsze procki bo procek tez bede kupował nowy w przyszlości