Problem z grafiką GTX 260

Hej,

 

Mam problem z kartą graficzną GeFroce GTX 260, komp stacjonarny ma już swoje lata ale do tej pory nigdy mnie nie zawiódł,

Od dosyć długiego czasu grywałem sobie w Heroes of the Storm - gra dosyć mocno nadwyręża moją leciwą maszynę ale przez rok czasu nie było najmniejszych problemów, kilka dni temu podczas uruchamiania obraz zaczął szaleć (zielone tekstury, zanikanie obrazu wyłączanie się ekranu 2 razy nawet doprowadził do BSOD)

Odpalałem inne gry (dużo prostsze) ten sam problem.

 

Odinstalowałem grafikę, wyczyściłem sterowniki, wgrałem nowe - nie podziałało,

Sprawdzałem grafikę na FurMark - wysypało się przy 70 stopniach (tj. temperatura chyba nie stanowi problemu)

 

Komp ogólnie chodzi bez problemów, filmy w wysokiej jakości wyświetla płynnie, problem pojawia się w samych grach,

 

Pytanie jest dosyć banalne - czy do wymiany jest grafa czy może być to coś innego? 

Załączyłem raport z CPU-Z z danymi mojego zestawu, 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ł.

 

ITHERAN.txt

Karta niestety jest dość leciwa i zapewne to jest przyczyną problemu ,Blizz ma to do siebie że często wprowadza modyfikacje i poprawki do swoich gier dla przykładu na pudełku z Diablo 3 można przeczytać coś takiego:   UWAGA : Z powodu potencjalnych zmian, minimalne wymagania systemowe gry mogą z czasem ulec zmianie.  W przypadku zaś darmowej gry jak HOTS nawet nie muszą tego pisać i się tłumaczyć ,jedyne co mogę doradzić to kupno nowej karty niestety … ,kiepska rada wiem:) ,Ostatnio miałem przeboje z Forza Motorsport 6 Apex ,taka wersja free to play dla win 10 ,pobrałem ponad 13GB i niestety wywaliło błąd sterownika ,najśmieszniejsze jest to że mam najnowsze a gra i tak nie chciała się uruchomić ,tak to dzisiaj robią masz niezły sprzęt to też czasem coś nie działa ale w przypadku starszych konfiguracji to niestety mają jedną odpowiedź ,kup nowy komputer… ,zmiana samej karty nie powinna być większym wydatkiem więc chyba nie masz wyjścia, przykre ale prawdziwe.