Problem z grafiką karty Asus EAH4850

Witam

Mam problem z kartą graficzną EAH4850 (512mb). A dokładniej z wyskakującymi mi dziwnymi elementami i rozmazanymi ikonami. Kupiłem kartę w wakacje, chodziła dobrze, bez żadnych zastrzeżeń lecz pewnego dnia, podczas gry, wyskoczyły mi dziwne paski czerwone, niebieskie oraz obraz zaczął się załamywać. Po zresetowaniu komputera nie chciał się on już w ogóle uruchomić. Po kilku dniach włączył się, kiedy wywaliłem sterowniki wszystko wróciło do normy lecz po pewnych czasie ponownie pojawił się ten sam problem. Czytałem na internecie że może to mieć coś wspólnego z przegrzewaniem się karty. Postanowiłem więc ściągnąć SpeedFan’a i śledzić temperaturę. Jednak problem wrócił, a temperatura jak na screen’ie niżej. Co to może być? Jak temu zapobiec?

screen problemu i temperatury: beztytuu1ba.jpg

beztytuu2yy.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

Ja mam kartę Asus EAH 4850 TOP 512MB ( karta fabrycznie podkręcona do 680x1050 ) . I tu mam problem otóż na fabrycznych ustawieniach czyli tych podkręconych podczas grania w gry mam artefakty . O dziwo takie programy jak furmark i 3d mark nie wykazują czegoś takiego . Po obniżeniu za pomocą Catalyst Control zegarów do 630x1010 problem ten zanika i wszystko chodzi elegancko . Kupiłem tą kartę w sklepie i od początku tak wariowała , potem obniżyłem sobie taktowanie i tak już latam z rok czasu a karta i tak bardzo dobrze daje radę w najnowsze gry . Zobacz czy po obniżeniu zegarów problemy zanikną.U mnie po prostu producent przesadził z podkręceniem i tak wyszło.

W tej chwili nie mogę tego sprawdzić bo moja karta graficzna przechodzi atak i nie da rady na niej włączyć komputera, ale doczytałem że może mieć to coś wspólnego z zbyt małą ilością mocy dostarczana przez zasilacz. Posiadam zasilacz PC power supply take me 400W. Na pewnej stronie ktoś zamieścił wykres że ta karta potrzebuje 244W. Czy w całym rozrachunku komputera może być to za mało?

Ten radek wymaga markowych 400W

A jeśli bym kupił zasilacz 500W średniej klasy problem powinien zniknąć?

Nie lepiej kupić 400-450W dobrej marki ? Wyjdzie lepiej… Bierz CHieftec, CoolerMaster, OCZ albo Fortrona jakiegoś.

I najpierw sprawdź kartę u kolegi który ma markowy zasilacz żeby wykluczyć uszkodzenie karty. Bo jak uszkodzona to kasa w błoto chociaż i tak będziesz musiał wymienić przy kupnie nowej grafy

Patrząc na jakość mojego dotychczasowego zasilacza postanowiłem, bez względu na kartę graficzną, kupić nowy. Co myślicie o tych?

OCz StealthXStream 500W SLI

Corsair 500W CMPSU-500CXV2EU BOX

Może być OCZ korsarz w sumie też

Dzisiaj doszedł zasilacz. Komputer chodzi cacy, cichy, muchę można usłyszeć. Bałem się nawet że w ogóle się nie odpalił :wink: Ale nic z tych rzeczy. Nawet zdaje mi się że internet lepiej chodzi. Tylko nie rozwiązało to mojego problemu z karta graficzną ;/ Nadal mi wyskakują artefakty ;/ Jakieś inne diagnozy lub pomysły?

Dodane 29.12.2011 (Cz) 17:15

Jako kolejną poszlakę dodam wam, że odpaliłem komputer na “wadliwej” karcie graficznej. Po restarcie wszystko zaczęło chodzić dobrze. Z jednym wyjątkiem, a dokładnie po włączeniu jakiej kol wiek gry wyskakują mi wcześniej wspomniane artefakty. Próbowałem obniżyć zegary ale gdy pobrałem Catalyst Control nie chcą się on otworzyć, wyskakuje dziwny problem, a ja nadal pozostaje z niesprawną kartą graficzną.