Problem z grafika lub z płytą głowna

witam mam problem pewnego dnia gdy czyściłem komputer odczepiłem okablowanie od płyty głównej wyciągnąłem baterie bios i zrestartowalem bios zworką (wsadziłem zworkę  w piny restartujące bios )po czym wszystko podłączyłem  włączyłem komputer i na monitorze lg l1753s flatron pojawiał się  non stop komunikat  tryb oszczędny(wczesniej normalnie chodziło)karta graficzna gt430geforce! wiele prób restartu i innych metod nie zadziałąło a zintegrowana działała po kilku dniach grania w gothica 2 na 19fps xD PODŁĄCZYŁEM NOWĄ KARTE GEFORCE ZOTAC 9600GT 512MB 256 odświeżania danych czy jakos tak …wow działa wszystko chodziło jak należy lecz  zasyfił mi sie radiator od procka go wyczyściłem (odczepiłem  okablowanie ) wyczyściłem radiator i podczepiłem okablowanie jak należy i znow prooblem z tryb oszczedny i integra i 19fps xD NIE WIEM O CO CHODZI RACZEJ NIE KARTA GRAFICZNA BO JEST NOWA CZY TO MOŻLIWE ZE W JAKIŚ SPOSÓB PŁYTA GŁOWNA ga-ma69g-s3h USYPIA LUB WYŁĄCZA KARTY  POMOCY JAK TO NAPRAWIĆ 

Tak jest taka opcja w BIOS, nie pamiętam jak się nazywa ale odpowiada ona za włączanie komputera tylko ze zintegrowaną kartą lub pozostawia wybór systemowi.

Poza tym zły dział.

Po wyczyszczeniu radiatora nałożyłeś nową pastę na CPU?

Jaki posiadasz zasilacz,podaj markę i moc.

https://www.google.pl/search?q=matrave+450w&biw=1280&bih=899&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiR55zCpI_RAhWF3CwKHXtNBhYQ_AUIBigB&dpr=1#imgrc=3eJeutCpbq08XM%3A

matrave 450w

 

Nie wiem co to za zasilacz ale zapewne czarna lista i może być powodować opisywane problemy. Jakbyś bardziej się skupił i odpowiadał na zadane pytania może prościej byłoby znaleźć przyczynę. Przy okazji screen ze Speccyoraz z HDTune zakładka Health (całe okno)