Problem z grafiką- Nvidia Geforce FX 5200

Witam !

Posiadam karte graficzna Nvidia Geforce FX 5200. Sterowników nie aktualizowalem od kilku miesiecy. Od jakiegos czasu, wydaje mi sie ze moj monitor bazuje głownie na kolorze niebieskim, bo wszystko jest nieco przyciemnione. Przyklad: Panele na górze w Internet Explorer powinny byc szare, a u mnie po prawej stronie monitora sa takie jak powinny byc, lewa strona jest nieco ciemniejsza i panele sa tam jasno niebieskie. Myslicie ze moze byc to wina oprogramowania? Próbowalem juz przestawiac wszystko w monitorze (kolory,kontrast itd.) ale efekt bez zmian. Ma ktos moze pomysl co sie moglo stac, co moge z tym zrobic?!?

Jeśli to monitor CRT, to czy wykonywałeś rozmagnesowanie (degaussing)?

Jeśli masz taką możliwość to wypróbuj monitor z innym komputerem, ewentualnie komputer z innym monitorem - będziesz wiedział po której stronie leży przyczyna, stawiam na monitor.

To może warto by było zaktualizować sterowniki jeśli to nie pomaga to są dwie mozliwosci karta graficzna się psuje… albo monitor… a ile ma twój sprzęt tzn karta i monitor???

Monitor LCD a karta graf. kupiona razem z kompem nie caly rok temu (nowa) :frowning:

ps. spróbuje wgrac najnowsze stery ze strony Nvidia, ale najpierw musze usunac kompletnie te które mam? Chcialbym jakos zresetowac ustawienia graficzne w kompie ,ale jak to zrobic…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Ster do niej wgraj w wersji 56.72 XP.

STER

Po wgraniu nowego steru zresetuj LCD w jego OSD do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie monitor.

A ja juz wlasnie wgralem stery ze strony Nvidia o nazwie: 91.31_winxp2kmce_international_whql

Moze byc?

Potestuj,jak coś nie tak ten co podałem zastosuj.

A ten co podales to tez jakis najnowszy? myslisz ze moze byc lepszy?

Najnowszy nie znaczy dobry - nowe stery są przeznaczone do nowych kart GF - te starsze karty lepiej chodzą na tych 56.72 - ale nie jest to zasadą.

Ale jak zwykle obowiązuje metoda prób i błędów w doborze steru do karty.