Problem z grafiką od nowości - denerwujące kropki w grach

Witam!

Kupiłem dzisiaj grafikę Asus 8800GS i nie zdążyłem się nią nacieszyć, bo już od nowości robi problemy. :-x W wielu grach pojawiają mi się migające kropki, a w Test Drive Unlimited HDR świruje i niebo jest za jasne. Zauważyłem, że gdy w Lost Coast wyłączę AA to jest ok, ale w TDU ta “reguła” się już nie sprawdza… Trafiłem na wadliwy egzemplarz, czy może to problem ze sterownikami czy czymś w tym stylu?

Tak to wygląda:

http://img215.imageshack.us/my.php?image=crysisau6.jpg

http://img135.imageshack.us/my.php?image=tdulh2.jpg

http://img135.imageshack.us/my.php?image=lostcoastnx4.jpg

Podkręcałeś kartę?

wbrew regułom spróbuj też obniżyć taktowanie fabryczne karty…

Nie.

Obniżyłem znacząco, ale nic to nie dało… :frowning: (Chociaż mam wrażenie, że RivaTuner nic nie obniżyła, bo wydajność w Crysisie na wysokich detalach coś niewiele spadła, a GPU idzie na 277 MHz i pamięci na 800… :P)

Czy jest możliwe, że aż tak na pamięci wpływa radiator chipsetu (bez chłodzenia aktywnego)? Znajduje się on jakieś 1,5 cm od jednej z kostek pamięci na karcie, a w tej chwili według Everesta ma on 51°C. (Płyta to Asus M2N)

Co to znaczy?? odstaje ponad nią na tyle?? A powiedz ty mi jaki masz zasilacz, tylko dokładnie

http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc00013el1.jpg

Ale wentylator karty dmucha na tą pamięć trochę, więc nie wiem już od czego to…

Amacrox Warrior AX450-PNF. Wątpię czy to jego wina, wcześniej miałem 8800GS Gainwarda i poza strasznym hałasem jaki robiła ta karta było ok. Wymieniłem na Asusa, żeby mieć ciszę (i faktycznie mam), ale za to jest inny problem… :?

Może karta się przegrzewa bo masz kiepską wentylacje w obudowie, chłodzenie pasywne lubi dobrą wentylacje w obudowie, może zamontuj dwa wentylatory do obudowy polecam firmę Acutake lub Fander bardzo ciche one są, jeden wentylator na tył aby wyciągało gorące powietrze na zewnątrz a z przodu wentylator aby wciągał zimne powietrze z zewnątrz, poukładaj kabelki w obudowie aby nie przeszkadzały w przepływie powietrza, jak masz kurz to się go pozbądź.

wygląda na to iż karta zwyczajnie jest uszkodzona, proponuję zdjąć boczki obudowy by wyeliminować problem z przegrzewaniem się karty.

Raczej to nie wina złej wentylacji, bo przy otwartej obudowie i otwartym oknie (5°C teraz na zewnątrz) jest tyle samo tych artefaktów co przy zamkniętych, a przecież powinno trochę to zelżeć. Poza tym ten model jest chwalony za wydajne chłodzenie. No trudno, wychodzi na to, że karta jest uszkodzona… :frowning: Zaniosę to w najbliższym czasie na gwarancję, może nie będę musiał długo czekać. Dzięki za pomoc.