Problem z grafiką przy uruchomieniu komputera

Wiatm, jestem tu nowa i zarejestrowałam się na tym forum, ponieważ liczę na pomoc z Waszej strony. Mianowicie mam problem z monitorem ale nie wiem jaka jest przyczyna.

Od dłuższego czasu kiedy włączam komputer wszystko jest jak zawsze najpierw czarna plansza następnie ładuje się windows i… uwaga tutaj jest różnie:

  1. Czasem wyskakuje okienko “BRAK SYNC”.

  2. Często wyskakuje czarna plansza z wyborem (tryb awaryjny itp.)

  3. Niebieska plansza z błędem, że jakieś pliki są uszkodzone.

Kiedy cudem udaje mi się uruchomić do wyboru konta (ponieważ na komputerze mam dwa konta użytkowników) to grafika jest nieziemska.

Po pierwsze obraz co jakieś 3 sekundy gasi się (chcę zaznaczyć obraz, ponieważ monitor jest cały czas włączony). Po drugie obraz jest zniekształcony i zanim wszystko będzie działać tak jak trzeba minie ok 15 minut. Dodam jeszcze, że problemy zaczęły się kiedy kupiłam nową drukarkę, kartę dźwiękową oraz głosniki nie wiem co ma to wszytsko z tym wspólnego ale chyba jednak ma. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć, jednak proszę o ‘dokładną’ pomoc, ponieważ nie znam się zbytnio na komputerach.

Witam!

Instalowałaś nowe sterowniki do nowej karty graficznej?

Pozdrawiam TR.

sorry chodziło mi o karte dzwiękową garte graficzna mam od zawsze tą samą :? i nawet juz ją aktualizowałam ale to nic nie dało

Podaj numer tego błędu.

nv4_disp - nie wiem czy chodzi o to?

później jest 0x000000EA 0x82249DA8,… już dalej nie spisywałam bo to akurat wyświetliło się rano.

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki od grafiki

instalowałam już to nic nie daje :frowning:

Komunikat ten jest o błędzie sterowników do karty graficznej, zainstaluj inne a wszystko powinno wrócic do normy.

Pozdrawiam TR.

skad mam wziac inne??

Zacznijmy od tego jaką wersję masz zainstalowaną i jaką masz kartę graficzną?

NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

5.6.7.3

Wprawdzie błąd nv4_disp wskazuje na sterowniki karty graficznej ale dobrze jest zapoznać się z TYM

czy ktoś może podać mi dobrą wersję tych sterowników?

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72.html