Problem z grafiką w ASSUS eee PC model 1000H

Szczerze na kompach za dużo się nie znam, więc przepisze to co jest napisane na opakowaniu może pomoże w rozwiązaniu problemu, który polega na tym iż niby mam sterowniki zainstalowane lecz one nie działają. Mam takie lagi gdy mam otwarty folder i przenoszę go z jednego rogu pulpitu na drugi, że masakra. Lapka mam od nowości - nic nie instalowałem, w pudełku była tylko płyta na której pisze “1000H XP Support DVD wersja 1.0” . W Notebooku, który posiadam nie ma wejścia na CD (są tylko wejścia usb), więc zawartości tej płyty nie instalowałem.

EEE PC 1000 H 1.6/1024/160/XP

1G DDR2 INTEL ATOM, 160G(D) HDD

W moim komputerze, gdy biorę właściwości / sprzęt / menadżer urządzeń / karty graficzne mam :

  • Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (we właściwościach/sterownik jest napisane - Wersja sterownika : 6.14.10.4906) czyli jest zainstalowany jakis sterownik.

  • Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (we właściwościach/sterownik jest napisane - Wersja sterownika : 6.14.10.4906) …

Pomoże ktoś ? Co muszę zrobić aby nie mieć tych kosmicznych lagów? Prosze o pomoc. z góry dziękuję i pozdrawiam

Hej,

Skoro tak to wygląda to proponowałbym kilka poniższych kroków:

:arrow: odinstalowanie sterowników graficznych przy pomocy aplety D_odaj/Usuń Programy_ z Panelu Sterowania i usunięcie ich pozostałości zgodnie z postem Deinstalacja sterowników i kodeków,

:arrow: po restarcie instalacja sterowników do chipsetu płyty głównej. Znajdziesz je tutaj i tutaj,

:arrow: restart,

:arrow: instalacja sterowników do zintegrowanej karty graficznej. Znajdziesz je tutaj i tutaj.

Czy powyższe zabiegi pomogły??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam.

Z góry dzięki za odpowiedz - nie spodziewałem się, że w ogóle kogoś zainteresuje temat.

Zrobilem wszystko z instrukcją napisaną wyżej i niby wszystko ok. tzn po samym odinstalowaniu sterowników już lagów nie było, ale nie moge zmniejszyć rozdziałki mam tylko 2 do wyboru - tak jakby te sterowniki sie nie zainstalowaly… ;/ http://iv.pl/images/zqwgz8ed828qnrlzt2oi.jpg

Chcialbym mieć troszkie mniejsze jeszcze te ikonki, bo na tym monitorze 10 cala w ogóle nie można pracować… wszystko takie duże że masakra… ;/

Prosze o odpowiedz.

ps. żeby nie zakładać nowego tematu kolego Dimatheus może wiesz jak zrobić żeby wyszukać neta w pobliżu przez Wi-Fi ? Kiedyś mi to wyskakiwało przy właczaniu kompa, a teraz nie moge tego nigdzie znaleść :frowning:

Hej,

Mam nadzieję, że to miłe zaskoczenie… :slight_smile:

Nie do końca rozumiem… Piszesz, że nie ma przycięć po odinstalowaniu sterowników. A zainstalowałeś je jeszcze raz?? Przecież instrukcja składa się z 4 punktów, a wychodzi na to, że Ty zatrzymałeś się na pierwszym. Jeśli chcesz zmienić rozdzielczość, to konieczne jest zainstalowanie sterowników - czyli najpierw sterowniki chipsetu, później restart i instalacja sterowników do grafiki.

A masz włączoną kartę bezprzewodową?? Świeci Ci się ostatnia dioda po prawej stronie?? Jeśli nie, użyj skrótu klawiszowego - naciśnij jednocześnie klawisz Fn i F2 - jakaś zmiana?? Jeśli nie, wrzuć screen z apletu Połączenia sieciowe (Start -> Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe).

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam.

Oczywiście że miłe zaskoczenie :wink:

Nie no było tak :

  • przed wszelkimi moimi działaniami były zacięcia

  • po odinstalowaniu sterowników nie było zacięć

  • po zainstalowaniu chipsetu i instalacja sterowników do grafiki tak jakby 0 efektu :slight_smile: (po instalacji chipsetu były jakieś błędy, ale nie pamiętam jakie).

Jedyna rzecz jakiej nie robiłem z instrukcji to przejście w tryb awaryjny, bo wciskając F8 nie pojawilo się nic. Może za późno je wcisnąłem, ale gdy komp się odpalił nie chciało mi się znów restartu robić.

Pytanie co do sieci bezprzewodowej rozwiązane :wink: Fn + F2 pomogło :wink: zapomniałem, że jak się bawiłem tymi opcjami z Fn mogłem coś poprzestawiać :wink:

A jeszcze jedno pytanko co do tej sieci bezprzewodowej. Łącze się z jakimiś ziomkami w informacji jest napisane :

Szybkość 54,0 Mb/s

Siła sygnału : bardzo niska

Stan : Szukanie czegoś tam

lub teraz mam tak :

Połączono z: Elent_b (bez zabezpieczeń - tak jest napisane :smiley: )

Szybkość 11,0 Mb/s

Siła sygnału : niska (2/3 na 5 kresek się świeci)

Stan : Połączono

Szczerze chodzi mi o korzystanie z dobrodziejstw internetu :stuck_out_tongue:

Co mi to daje, że pisze że mnie połączyło z kimś ?

Hej,

A czy między instalacją sterowników do chipsetu i do karty graficznej został wykonany restart komputera?? Akurat w tym przypadku jest to dość ważne!!

Może to dość trywialne pytanie, ale czy ściągnięte sterowniki wypakowałeś?? Ściągają się one w formie skompresowanego archiwum, które w Windows’ie - w którym nie ma zainstalowanych żadnych programów kompresujących - widoczne jest jako folder z zamkiem błyskawicznym. Mimo że można do niego wejść jak do zwykłego folderu, to przy instalacji potrzebne jest wypakowanie jego zawartości. Jeśli więc nie wypakowywałeś sterowników, to zrób to - kliknij prawym przyciskiem myszy na plik z zamkiem błyskawicznym i z menu wybierz wyodrębnij i później zgodnie ze wskazówkami kreatora wypakuj zawartość do wybranego folderu. Następnie wejdź do niego - czyli do folderu, do którego wypakowałeś zawartość - i kliknij dwukrotnie na plik setup. Tak postępujesz najpierw ze sterownikami do chipsetu, później restart i podobnie ze sterownikami do grafiki.

Pewnie tak - na dobrą sprawę możesz już po włączeniu komputera klikać miarowo do pół sekundy klawisz F8 - na pewno się wtedy pojawi…

Z jednej strony daje Ci to dostęp do internetu - ktoś ma niezabezpieczoną sieć, do której każdy może mieć dostęp. Oczywiście może to być też pułapka zastosowana, w celu wyciągnięcia od Ciebie poufnych danych, na przykład loginów i haseł do kont bankowych, portali, poczty, ect. A z drugiej strony od niedawna podłączanie się do sieci bez autoryzacji - bez względu na to czy jest ona zabezpieczona, czy nie - jest przestępstwem za które grozi kara grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności… Więc na Twoim miejscu raczej bym uważał…

Pozdrawiam,

Dimatheus

hehehe wypakowywać archiwów to ja nie umiałem, gdy nie wiedziałem co to jest Mozilla Firefox :smiley: bez przesady na kompie pracuje ok 6 lat :stuck_out_tongue:

Trybu awaryjnego nie moge włączyć, ponieważ gdy kliknąłem F8 to miałem do wyboru strzałkami tylko i wyłacznie “Microsoft Windows XP dalej nazwa”.

Ściągnąłem chipset jeszcze raz i okazało się że pierwszy link był niekompletny były błędy przy wypakowywaniu (tzn są nadal) za to drugi chipset jest dobry i właśnie go zainstalowałem. Restarty oczywiście były. Sterowniki drugie VGA_XP też zainstalowałem i nadal to samo, zacięć nie ma, ale nie moge też rozdziałki zmniejszyć, mam tylko 2 do wyboru. Co mogę teraz zrobić ?

Dzięki za info.

Hej,

Dlatego też pisałem o trywialnym pytaniu… :slight_smile: W końcu ostatnio spotkałem się z podobną sytuacją - dopiero na końcu olśniło mnie, by zapytać… I faktycznie niewypakowanie sterowników było powodem problemów z ich instalacją. :slight_smile:

Zgadza się - u mnie jest podobnie. Pierwszy plik dla chipsetu jest uszkodzony, ale pod drugim linkiem jest OK. Nie wiem jak z pierwszym plikiem ze sterownikami graficznymi; na pewno drugi jest OK - sprawdziłem… :slight_smile:

Czyli wygląda na to, że nadal nie mamy poprawnie zainstalowanych sterowników… :frowning:

:arrow: Czy po instalacji w tray’u (miejsce na lewo od zegarka i godziny) pojawiła się jakaś nowa ikonka z ekranem?? Bo powinna się pojawić. :slight_smile:

:arrow: Po wypakowaniu sterowników graficznych uruchamiasz który plik: AsusSetup czy Setup?? Jeśli próbowałeś jednego z nich, spróbuj z drugim,

:arrow: Jeśli to nie da poprawy spróbuj uruchomić w wypakowanych sterownikach pliki igxpun oraz/lub TVWSetup z folderu Graphics .

PS. Rozumiem, że instalacja odbywa się z konta o uprawnieniach administratorskich??

Jakieś postępy??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowanie poprzez AsusSetup nic nie daje, 0 efektów, restarty są robione niemalże co chwila, bo podobno to dość istotne.

Gdy chce zainstalować pliki igxpun z folderu Graphics pojawia się błąd :

Wystąpił nieznany błąd.

Instalator zakończy działanie.

Gdy chce zainstalować pliki TVWSetup z folderu Graphics pojawia się błąd :

Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania.

Instalator kończy działanie.

Na komputerze jest tylko konto administratora.

0 postępów.

ps. może szybciej byłoby się dogadać poprzez skype ? (po 18, bo pracuje)

vq655vlu7pysw9ij1t.jpg

rloh21z73h0dm405ja03.jpg

Hej,

Czyli szczerze mówiąc powoli kończą mi się pomysły… :confused:

Czyli nadal nie jest to poprawnie zainstalowane - tym bardziej, że nie ma ikonki i nie da się zmienić rozdzielczości na maksymalną obsługiwaną przez matrycę…

Zostały mi w zanadrzu jeszcze dwa sposoby… :slight_smile:

:idea: Posłuż się sterownikami, które już ściągałeś - standardowo wypakuj je do folderu, ale nie uruchamiaj procesu instalacji. Następnie wejdź do menadżera urządzeń, kliknij na kartę graficzną (Mobile Intel® 945 Express Chipset Family) i wybierz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników do katalogu Graphics i klikasz Dalej. Może w taki sposób system znajdzie odpowiedni sterownik,

:idea: Jeżeli powyższe nie zda rezultatu spróbujemy z instalacją sterowników ze strony producenta układu płyty głównej - czyli ze stronki Intel’a. Sterowniki znajdziesz tutaj - bez znaczenia, czy będzie to w formacie .exe czy .zip - choć w tym drugim przypadku będzie można przynajmniej podejrzeć zawartość archiwum i także ręcznie go zainstalować. Ściągnij zatem sterowniki i zainstaluj. Jeśli nie będzie żadnych rezultatów spróbuj z nimi postąpić podobnie jak w pierwszym sposobie - czyli przez aktualizację sterownika.

Niestety dzisiaj to mało możliwe, gdyż od 13-tej będę poza komputerem - siąść będę mógł do niego dopiero późnym wieczorem. A jutrzejszy dzień to już cały off-line… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam.

Stare starowniki nie dzialały w ogole zadnym sposobem, nowe sciagniete ze strone Intela zainstalowaly sie, lecz nie ma zadnego efektu, rozdzialki nadal nie moge pomniejszyc. Gdy probowalem tym drugim sposobem cos zainstalowac to jest napisane :

Nie mozna kontynuować pracy kreatowa aktualizacji sprzetu

Kreator nie moze odnalesc dla sprzetu oprogramowania bardziej odpowiedniego, niz to ktorejest aktualnie zainstalowane.

Co robić ? :stuck_out_tongue: help !

Hej,

](*,) No tak, wiedziałem, że rozwiązanie będzie gdzie indziej i już na początku mogliśmy sprawdzić jedną rzecz… :slight_smile: Wszystko wskazuje na fakt, że sterowniki są zainstalowane i mają się dobrze.

:arrow: Czy występują jakieś przycinki przy przenoszeniu okien, tak jak na początku??

:arrow: Czy klikając na pulpit prawym przyciskiem myszy w menu kontekstowym pojawia się opcja Właściwości grafiki??

:arrow: Czy klikając na pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierając Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane widoczna jest zakładka Intel Graphic Media lub podobna??

Odpowiedzi twierdzące oznaczają oczywiście, że sterowniki są poprawnie zainstalowane. :slight_smile: Ze specyfikacji netbook’a wynika bowiem, że posiada on układ graficzny GMA900, w przypadku którego domyślnie ikona właściwości graficznych nie jest widoczna w zasobniku systemowym. A zmiana rozdzielczości?? Najprościej rzecz ujmując nie jest możliwa ponad rozdzielczość 1024 x 600, która to jest rozdzielczością maksymalną, jaką może wyświetlić matryca małego Asus’a - i akurat z tym już nic nie zrobisz… Wygląda więc na to, że już od początku nie było możliwości ustalenia wyższej rozdzielczości…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, nie ma przycinek.

Tak, pojawia się opcja Właściwości grafiki.

I widoczna jest zakładka Intel Graphic Media w wspomnianym miejscu.

Hehe troche dziwna sytuacja :smiley: kolega mysli, że albo ja cos zle instaluje albo cos ze sprzetem jest nie tak, szuka nowych pomysłów, a tymczasem wszystko było ok :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W takim razie dziekuje za wszelkie pomoce :slight_smile: przy okazji troche sie dowiedzialem o swoim nowym notebooku :stuck_out_tongue: Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

To tak, jak pisałem przy okazji wypakowywania sterowników. Czasem oczywiste rozwiązanie jest najbardziej ukryte… :stuck_out_tongue: Pisałeś o większej rozdzielczości, więc przyjąłem, że taka na Twoim wyświetlaczu jest możliwa do osiągnięcia… Gdy jednak zawiodła większość sposobów musiałem sprawdzić - no i okazało się, że w tym ASUS’ie rozdzielczość natywna to właśnie 1024 x 600. :slight_smile:

Nie ma sprawy… :slight_smile: Cieszę się, że już wszystko OK!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus