Problem z grafiką w grach itp

(Pepin) #1

Witam, niedawno spaliła mi się płyta główna i kupiłem używana GIGABYTE GA-K8N51GMF +Sempron 3000, stara płytę miałem asus i procek 2500+, chodzi o to ze mam wszystko zaaktualizowane i zacina grafika w grach np w takim csie fpsy ok70 ale ping 160-190, czasami przycina jak za duzo stron otworze w przeglądarce, procek podkrecony do 2.1ghz i grzeje sie do max 51stopni celcjusza, pomozcie mi cos z tym zrobic,

System: win 7

Ram:1Gb

Grafika ziintegrowana 6100 nforce410

(dark__jedi) #2

Masz za mało RAMu na płycie, Win7 na 1GB chodzi źle. Możliwe, że przez to dysk mieli przez zrzucanie pamięci na SWAP.

2GB RAMu powinno rozwiązać sprawę.

(Pepin) #3

problem z tym ze u dziewczyny komputer ma tez 1Gb ramu a tylko lepsza grafike bo 250gt i wszystko chodzi bez problemowo:/

(soanvig) #4

1 GB RAMu to na sam Windows 7 za mało, nie wspominając o grach

(Boshi) #5

ping nie ma nic wspólnego z hardware, tylko z siecią.

(Dreaper) #6

Windows 7 dla uzyskania optymalnej wydajności potrzebuje:

• w przypadku procesorów 32 bit'owych 2 GB RAM (maksymalnie 4GB z wyjątkiem wersji "Starter"),

• w przypadku procesorów 64 bit'owych 4 GB RAM (maksymalna ilość RAM zależna od wersji systemu).

Niezbędne minimum dla komputera z Semptron'em 3000 to 1GB RAM, ale nie ma się co spodziewać rewelacji przy spełnionych jedynie minimalnych wymaganiach sprzętowych.

Na wszelki wypadek pożycz kostkę RAM od dziewczyny i sprawdź czy Twój komputer z 2 GB będzie pracować normalnie i czy nie będzie się wieszał.

(Sebix99) #7

Karta graficzna zintegrowana też potrzebuje ramu więc się nie dziw że masz zacinki.

(Dreaper) #8

Jak masz coś więcej niż Windows 7 Starter to proponował bym przemyślenie zakupu kości 2 x 2 GB RAM - powinny poprawić wydajność (szczególnie w grach). Nie napisałeś czy 2 GB poprawiły sytuację.