Problem z grafiką w grach itp

Witam, niedawno spaliła mi się płyta główna i kupiłem używana GIGABYTE GA-K8N51GMF +Sempron 3000, stara płytę miałem asus i procek 2500+, chodzi o to ze mam wszystko zaaktualizowane i zacina grafika w grach np w takim csie fpsy ok70 ale ping 160-190, czasami przycina jak za duzo stron otworze w przeglądarce, procek podkrecony do 2.1ghz i grzeje sie do max 51stopni celcjusza, pomozcie mi cos z tym zrobic,

System: win 7

Ram:1Gb

Grafika ziintegrowana 6100 nforce410

Masz za mało RAMu na płycie, Win7 na 1GB chodzi źle. Możliwe, że przez to dysk mieli przez zrzucanie pamięci na SWAP.

2GB RAMu powinno rozwiązać sprawę.

problem z tym ze u dziewczyny komputer ma tez 1Gb ramu a tylko lepsza grafike bo 250gt i wszystko chodzi bez problemowo:/

1 GB RAMu to na sam Windows 7 za mało, nie wspominając o grach

ping nie ma nic wspólnego z hardware, tylko z siecią.

Windows 7 dla uzyskania optymalnej wydajności potrzebuje:

  • w przypadku procesorów 32 bit’owych 2 GB RAM (maksymalnie 4GB z wyjątkiem wersji “Starter”),

  • w przypadku procesorów 64 bit’owych 4 GB RAM (maksymalna ilość RAM zależna od wersji systemu).

Niezbędne minimum dla komputera z Semptron’em 3000 to 1GB RAM, ale nie ma się co spodziewać rewelacji przy spełnionych jedynie minimalnych wymaganiach sprzętowych.

Na wszelki wypadek pożycz kostkę RAM od dziewczyny i sprawdź czy Twój komputer z 2 GB będzie pracować normalnie i czy nie będzie się wieszał.

Karta graficzna zintegrowana też potrzebuje ramu więc się nie dziw że masz zacinki.

Jak masz coś więcej niż Windows 7 Starter to proponował bym przemyślenie zakupu kości 2 x 2 GB RAM - powinny poprawić wydajność (szczególnie w grach). Nie napisałeś czy 2 GB poprawiły sytuację.