Problem z grafiką w grach

Witam! :slight_smile: Mam straszny problem z grafiką :frowning: :

Moja karta graficzna to NVidia Riva TNT2 Model 64

Dawniej wszystkie gry uruchamiały bezproblemowo, lecz po jakimś czasie zaczęły dziać się dziwne rzeczy, mianowicie: przy uruchamianiu gier 3D i czasami innych pokazywał mi się komunikat:

Nie znaleziono pliku jakiegoś w bibliotece jakiejś.

jakiegoś i jakiejś to nazwy, które zapomniałem…

Potem zainstalowałem DirectX 9.0c PL i niektóre gry zaczęły działać, ale i tak większość nie działa i pokazują mi się różne komunikaty, np.

Error (GFX)

Device failed (1)

inny:

Our apologies

Your video card reports that is does not support 3D graphics. If you have previously crashed you may need to rebout.

Potem tapeta się dośrodkowuje.

inny:

Error initializing application: Could not find any compatible Direct3D adapters.

Następnie pojawia się okno:

Confirm

An error occurred during the execution of the program. Would you like the program to look at our errors&solutions internet page if the errof already is known and if there is a way to fix it?

Następnie pojawia się:

DirectX 8.0 say’s there’s no 3D hardware accelerated adapter installed.

If you don’t have an 3d accelerated graphic adapter, there’s no chance to run the game without buying one. But due to the fact that there are no cards without 3d chip on the marked for a while now it may also be a driver problem, so updating it could be a solution.

inny:

nVidia OpenGL Driver

Driver components mis-match. Exit is the only option.

Jedna gra się wyłącza i tapeta się dośrodkowuje.

Dwie gry strasznie się zacinają, ale jednak działają.

Gdy uruchamiam gry stworzone w Macromedia Shockwave Player pokazuje się komunikat:

nVidia OpenGL Driver

Driver components mis-match. Exit is the only option.

I zamyka się Internet Explorer

Również wygaszacze 3W, czyli Kwiatek 3W (OpenGL), Labirynt 3W (OpenGL), Latające obiekty 3W (OpenGL), Rurociąg 3W (OpenGL), Tekst 3W (OpenGL) nie działają i pokazuje się komunikat:

nVidia OpenGL Driver

Driver components mis-match. Exit is the only option.

Ściągnąłem też z Internetu wygaszacz 3D i strraszliwie się zacina.

Mam nadzięję, że ktoś mi pomoże… :frowning: :slight_smile:

Zainstaluj najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej.

sterowniki radziłbym Ci zanistalować do wersji 43.xx, nowszych nie ma sensu bo zawierają implementacje, których karta nie obsługuje, a problem leży po prostu w karcie, do najnowszych nie należy, a obsługa OpenGl i wszystkich gier napisanych pod OpenGl zwłaszcza w nowszych wersjach jest przez tą kartę praktycznie pomijana nie mówiąc już o directX / brak wspomaganie sprzętowego przez procesor graficzny /. Jedynym sensownym rozwiązaniem jeśli chcesz grać w nowsze gry jest wymiana karty na co najmniej np. FX5200

A skąd mogę pobrać te sterowniki? Bo bymiana karty odpada, i tak się nie opłaca bo komp już troszkę zipie. A tak nawiasem mówiąc, ile taka karta kosztuje?

sterowników poszukaj na stronie nVidii, a FX 5200 w sklepie to nie wiem czy kupisz ale za ok. 150 zł można używkę dostać.

na allegro za stówkę kupisz

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=VGAPALNVD0004

koledzy znaleźli nawet taniej niż sugerowałem, nie wiem jaką masz pozostałą konfigurację komputera ale jak piszesz że słabą to nie ma sensu nic droższego kupować.

Szukałem na stronie nvidii, ale nie wiem które to dokładnie mają być sterowniki :?

a jaki masz system operacyjny?

Mam Windows 2000 :slight_smile:

Złączono Posta : 10.06.2007 (Nie) 14:44

Tak więc jakie to sterowniki :? ??