Problem z grafiką w grach

Mam kartę graficzną GeForce GTS 250. Mój problem polega na tym, że w większościach gier w które gram psuje się grafika. Komputer mam nowy od grudnia 2010 r. Jak na razie grafika zepsuła się w grach takich jak Gothic 2, GTA SA, Tibia, Sherlock Holmes oraz nawet raz w pasjansie. W każdej grze błąd wygląda inaczej. Np. w Gothic 2 obraz psuje się od razu (gra się zawiesza oraz psuje się zupełnie grafika i wwszystkie litery i wyrazy są zamazane) i wogóle grać się nie da. W Tibii ekran się psuje nagle po jakimś czasie grania (od 5 minut w góre). W GTA to po paru godzinach grania gra się zawiesza obraz trochę się psuje ale grać można dalej chociaż nie ma sensu. Zbytnio nie mam jak pokazać jak wyglądają te błędy, ale udało mi się zrobić screen błędu w tibii: http://img651.images…/tibiablad.png/

Chciałbym się dowiedzieć czy da się to naprawić normalnie na komputerze lub czy format pomoże. Ostatecznie mogę dać do naprawy.

Mój sprzęt:

GeForce GTS 250

Win XP

Service Pack 2

Pentium Dual Core

2,80 GHz

2 GB RAM

Na innych forach mi nie pomogli, a słyszałem, że tu pomogą.

Pożycz od znajomego grafikę i sprawdź, czy będą problemy. Z kolei u znajomego podłącz swoją grafikę.

Jeżeli okaże się, że Twoją grafikę szlag trafił to na gwarancję.

A zasilacz masz odpowiedniej mocy, aby “udźwignął” tę kartę ?

Ewentualnie czy chłodzenie karty masz na odpowiednim poziomie, badałeś temperaturę karty w trakcie gry ?

jasiu87 Twój pomysł niestety musi odpaść, bo mam w skrzyni wszystko zablokowane plombami i nie mogę nic ruszać :frowning:

Dariusz_1964 jestem zielony w tych sprawach, ale podam informacje o zasilaczu: Xilence Redwing 550W (XP550.(12)R3) P.PFC

Nie wiem jak sprawdzić te chlodzenie karty, ale podam temperaturę. Przed chwilą grałem: Procesor graficzny 40 °C (104 °F)

Temperatura w normie. Zasilacz też masz odpowiedniej mocy.

Sterowniki masz nowe ? Jeśli nie (lub nie wiesz) to pobierz stąd:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-270.6 … er-pl.html

To są najnowsze (18.04.2011) i zainstaluj (starych nie musisz odinstalowywać). Zobacz czy to pomoże.

Ok zainstaluje je zaraz, ale wątpie aby to była wina sterowników, bo komputer jak napisalem jest nowy, a facet z komputerowego mi zainstalował wszytko, w ogóle też ostatnio zainstalowałem nowy. Dodam jeszcze, że zrobiłem też format i też nie pomogło. Poszłem z komputerem do naprawy, opowiedziałem mu wszystko i po paru dniach powiedział, że gd załączył grę Crysis na cały dzień nic się nie działo. I powiedział, że to była wina formatu co mi się działo… Więc spróbowalem zagrać jeszcze raz i mi się to znowu stalo. Chcę iść znowu do naprawy ze zdjęciami tych błędów jak nic nie poradzę.

Na Twoim miejscu zainstalował bym też Service Pack 3 dla Windows XP, oraz najnowsze biblioteki DirectX.

Zrobiłem jak kazałeś zainstalowałem te biblioteki, ale co do SP3 to już posiadam.

Teraz pójdę testować czy wszystko już działa

Dodane 21.04.2011 (Cz) 17:40

Nie pomogło :frowning:

W ogóle zaczęło mi się to też dziać z mozilla…

I tak pomyślałem, aby temperaturę zobaczyć, ale nie czyta jej