Problem z grafiką w grach

Witam. Mam problem z grafiką w grach, ponieważ gdy włączam jakąś grę, wszystko jest git i cacy przez jakiś moment, następnie gra zaczyna się ścinać (wygląda to jakby była robiona metodą poklatkową, a nie płynnie) lecz jak wychodzę do Menu gry, to kursor ani grafika się nie ścina, jedynie wtedy kiedy się gra. Problem ten dotyczy prawie każdej gry, oprogramowanie do karty graficznej aktualne, pamięć wirtualna także nie wchodzi w grę.

Komputer:

Intel® Core 2 Duo CPU

E7400 @ 2.80 GHz

2.80 GHz, 3.50GB RAM

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9800 GT

Coś jeszcze podać ? Z góry dzięki.

Domeneq , pobierz program HWMonitor, uruchom go - włącz grę, pograj do momentu w którym zaczyna ścinać - wyjdź do Windowsa zrób zrzut ekranu z tego programu i wrzuć tutaj :slight_smile:

http://www.speedyshare.com/file/gPGDM/hwmonitor.bmp

Proszę bardzo.

Na obrazku widać że komputer podczas grania okropnie się grzeje. Najbardziej to karta graficzna. Proponuje przeczyszczenie podzespołów komputera z kurzu i ponowne sprawdzenie temperatur. Ja miałem problem ze przegrzewającym się procesorem. Podczas grania miałem ponad 80 stopni i komputer się sam wyłączał. Tak mam ustawione w BIOS aby się procesor nie spalił. Dlatego proponuje po prostu przeczyszczenie komputera i ponowne sprawdzenie a nóż pomoże taka metoda. :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

To zabieram się za czyszczenie, mam nadzieję, że pomoże. Jeżeli nie, to nie mam pojęcia co z tym dalej robić. Kiedyś nie miałem takiego problemu…

Kiedyś w PC nie było kurzu, a pasty termoprzewodzące na elementach miały swoje właściwości :stuck_out_tongue:

Wyczyściłem wszystko i rzeczywiście pomogło, ale teraz komputer się wyłącza jak gram. Kiedy ponownie włączam komputer, na początku się zachowuje jakby nie miał mocy, siły, a następnie się włącza normalnie, może ma coś do znaczenia to, że wiatraczek na karcie graficznej nie działa, aczkolwiek nic nie odłączałem ani nie wkładałem tam. Do tego karta graficzna jest mega gorąca, można się poparzyć, jakby przytrzymać palce.