Problem z grafiką w grach


(Xibuxino) #1

Od pewnego czasu mam problem z grafiką w grach (m.in. Simsy i Gothic 3). Przez długi czas nie było jakichkolwiek problemów, kartę graficzną mam dobrą i ni stąd, ni zowąd takie coś... Próby zmiany ustawień grafiki w grach na minimum, reinstalacja i reset nic nie pomagają. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

Oto screen z Simsów:


(Damian Grzeli) #2

Najnowsze sterowniki do karty graficznej masz?

Jak wygląda sprawa temperatur?


(SnykeShadow) #3

Podaj specyfikację komputera.


(Liberator) #4

Na laptopie mojej dziewczyny był w simsach identyczny problem, pomogło całkowite odinstalowanie sterowników graficznych i zainstalowanie najnowszych oraz najnowszego DirectX. Jeśli to nie pomoże, to winna może być sama karta, ale najpierw spróbuj tego.


(Xibuxino) #5

Dell Studio 1749

Intel® Core i7 CPU M 620 @ 2.67GHz

4,00GB RAM

Windows 7 64-bit system

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5650

Próbowałam zainstalować nowe sterowniki, ale to nic nie pomogło. Gwarancja skończyła mi się miesiąc temu.


(Liberator) #6

Nie tylko zainstalować, najpierw usuń stare, usuń DirectX i dopiero jak się ich pozbędziesz zainstaluj na nowo. No chyba że już tak robiłeś - wtedy użyj jakiegoś programu do pomiaru temperatury podzespołów, np. HWiNFO. A tak btw oryginalne te gry? Bo wiem że podobne błędy graficzne występują w pirackich Simsach.


(Xibuxino) #7

Tak, gry są oryginalne. Niestety nie wiem jak odinstalować sterowniki. Nie znam się dobrze na komputerach i boję się, że przypadkowo usunę jakiś systemowy program i wszystko mi padnie. Szukałam instrukcji w Googlach, ale żadne nie są pomocne. Spróbuję jutro i mam nadzieję, że się uda.


(Liberator) #8

Więc po kolei. Skoro masz kartę graficzną ATI Radeon, to odinstaluj coś co się nazywa Catalyst z listy programów. To są właśnie sterowniki do karty graficznej. Następnie skorzystaj z tego programu aby usunąć DirectX:

Następnie pobierz najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej z tej strony:

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

A następnie DirectX:

Zainstaluj najpierw DirectX potem sterowniki. Nie nie uszkodzisz stosując się do tej instrukcji :slight_smile: