Problem z grafiką. Wina zasilacza?

Witam. Kupiłem ostatnio Kartę graficzną 9800gx2 i zasilacz Amacrox Warrior AX500-A. Do karty nie dostałem przejściówki na 8pin więc przeczytałem w necie że można sobie taką zrobić bo dwa pozostałe piny to masa więc zrobiłem coś takiego. Jak miałem podpięte tylko wtyczkę na 6 pinów to komp się włączał ale złącze w grafice na 8 pin paliło się na czerwono. Jak wszystko podpiąłem razem z tą częścią własnej roboty to jak włączam kompa jest dosłownie sekunda (mignięcie) i komp się wyłącza. No i teraz pytanie. Czego to jest wina? Czy kupiłem za słaby zasilacz? Chociaż na forum twierdzili że da radę, czy ta przejściówka jest przekombinowana i lepiej kupić taką na 8 pinów? Proszę o pomoc. Czy to prawda że ta grafika potrzebuje aż 40 Amperów na linii 12V? I czy jak podłączam te przejściówki to jest różnica czy wszystkie podłączę na molexach obok siebie czy powinienem też podłączyć na innych? Na drugim kablu mam wolnych 3.

Zapewne źle podłączasz. Módl się, aby nic się przez tą zabawę nie popsuło.

http://allegro.pl/adapter-zasilania-z-2 … 96157.html

To naprawdę niewielki wydatek…

Zasilacz nie jest za słaby, i tak karta pobiera dużo prądu dopiero w stresie więc jeśliby nawet było dla niej za mało, to komputer uruchomić się powinien normalnie.

Przejściówkę powinienem mieć w poniedziałek ale czy na pewno ten zasilacz da radę? Bo ta karta niby tak bardzo prąd lubi że ja już nie wiem czy to nie wina zasilacza …

Ta karta potrzebuje max. 210W więc o ile ten zasilacz nie ma wad, to jego moc jest wystarczająca dla twojego zestawu. Gdyby to był jakiś no-name to nigdy nie wiadomo ile tak naprawdę mocy może dostarczyć, ale Amacrox to solidna marka.

Ok to myślę że nic się nie spaliło. Czekam do poniedziałku. Wolę już nie kombinować.

Amacrox jest na białej liście,ale nie wiem,czy dwuprocesorową kartę pociągnie

@Paranienormalny - Nie wiem skąd wziąłeś te 210W ale ogólnie wszędzie można się dowiedzieć o 250W a 270W.

Z tymi 40A to raczej nie prawda. Licząc z podstawowej fizyki. Mowa jest o 12V stałego napięcia w budzie i dajmy 270W prądu pobieranego przez kartę graficzną. Z wzoru P(moc) = U(napięcie) * I(natężenie) może szybciutko przekształcić wzór na Natężenie = Moc/napięcie

Mamy 270W/12V = 22,5A

Więc raczej o tych 40A nie może być mowy.

Kalkulator enermaxa wyliczył że przy 90% obciążeniu procka będziesz generował 425W (spisując wszystko z twojego podpisu ale zmieniając kartę) co przy twoim zasilaczu który daję 460W powinno nie robić większego problemu. Ale jak to wygląda to już sam oceń.

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

O.O

http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/9800/GX2/1024 - Tutaj mowa o 250W

Na stronie Newegg napisali nawet:

System Requirements: Minimum of a 600 Watt power supply

A tutaj coś co nie muszę opisywać słowami:

power.png

Heh :smiley: Więc i tak wychodzi że 450 będzie jak znalazł.

Dzięki chłopaki ogólnie za pomoc. Uaktualniłem podpis ale dużo się nie zmieniło więc nie wiem czy więcej prądu pociągnie. Na przejściówkę tak jak pisałem muszę czekać do poniedziałku :confused: Grafiki chyba nie uszkodziłem bo podłączałem ją przed chwilą i zachowuje się tak samo jak przy pierwszym montażu czyli wtyczka 6pin świeci na zielono a 8 na czerwono. I od razu mam pytanie. Czy w tej karcie musi być wpięte i 6 i 8 pin żeby wiatrak zaczął działać ? W mojej poprzedniej karcie 8600gts było tak że jak się nie wpięło zasilania to wiatrak nie działał ale w niej byl tylko molex do wpięcia a tu jest to 8 i 6 i chociaż mam wpięte to 6 pinów to i tak wiatrak nie działa więc albo potrzebuje też 8 pinów albo jest uszkodzony :frowning:

Tak, do działania karty potrzebne są wszystkie wtyczki.

Szczerze powiedziawszy sam bałbym się podłączać takiej karty do takiego zasilacza. Zakładając, że zasilacz jest nowy to i tak wszystko jest praktycznie na styk…Mało tego, znam już niejeden przypadek gdzie i mocniejsze zasilacze Chiefteca nie radziły sobie z takimi "sklejonymi’ kartami…

no to ja już nie ogarniam :confused: Jedni mówią ze zasilacz stary a teraz że nie ?

Powtórzę jeszcze raz cytując za Tom’s Hardware

Mowa tutaj o

Więc musiałby mieć naprawdę nie udany zasilacz żeby to nie chodziło tak jak powinno. “Najlepiej” kupić zasilacz taki jaki poleca nvidia, wtedy wszyscy będą zadowoleni tylko nie portfel naszego kolegi.

No ok więc ta moja przejściówka własnej roboty była powodem wyłączania kompa po nie całej sekundzie? Czy może to zasilacz nie wyrabiał i teraz jak kupię tą przejściówkę na 8 pinów to też tak będzie ? Który kabel w molexie to masa ?

O.O Ty nie wiedząc który kabel na molexie to masa zabierasz się za takie rzeczy?! A ja miałem nadzieje, że skoro zabierasz się za takie przeróbki to masz przynajmniej podstawową wiedzę tego co robisz. Czekaj do poniedziałku i módl się żeby nie okazało się że coś spaliłeś…

Wiem który ale wole się upewnić. Nie spaliłem bo raczej jakbym spalił to by się nic na karcie nie świeciło.

Uszkodzona płyta główna też kręci wiatraczkami i świeci a nadal jest uszkodzona.