Problem z grafiką, zasilaczem i systemem

Piszę od nowa, ponieważ zostałam ‘olana’ ;x

Zaopatrzyłam się w kartę Gigabyte HD4650 1bg, 128 bit do mojego Intel Centrino 2,53ghz, na płycie z mozliwoscią dwurdzenia. No i tu sie zaczyna problem… Zasilacz mam 400W, dwie nagrywarki dvd, slot na karty sd&othrs, no i oczywiscie karta tez potrzebuje swojego zasilania.

No i tak. Bios się ładuje, pokazuje się ładowanie systemu i… tak już zostaje…

wczoraj po 8758 razie odpalił, zainstalowałam stery do gigabyte’a. ładnie chodziło.

dziś już nie mogłam go odpalić, dopiero po włożeniu poczciwej 9550 po wielkim fochu odpalił.

Co jest tego przyczyną? Słaby zasilacz?

Możliwe że zasilacz tylko powiedz jakiej firmy zasilacz.

Fever

No to pewnie wina zasilacza. Kup nowy np.: http://allegro.pl/corsair-zasilacz-cx-4 … ml#gallery nie jest w cale drogi, a dobry.

te 30W wiecej cos da? zreszta, potrzebuje minimum 4x4 pin. A np. osobne zasilanie dysku i osobne płyty? albo połączenie 400 i 160 w jeden?

Tu nie chodzi o to że on ma 30 W więcej tylko o to że masz niemarkowy czyli no-name zasilacz ze słąbą obiążalnością linii +12V. Ta właśnie linia nie dostarcza wystarczająco dużo mocy i dlatego komp nie startuje. Pomijam już to że praca na nim jest niebezpieczna bo jak spali sie to może ze sobą zabrać jeszcze inne części.

Co do zasilacza to po co ci z osobnym zasilaniem dla grafiki? Przecież HD4650 bierze tak mało prądu że chyba nie ma żadnego modelu z dodatkowy zasilaniem przynajmniej ja nigdy nie widziałem. Jeśli jednak chcesz to z najtańszych markowych zasilaczy takim jest Fortron FSP400-60APN 400W. Jeśli jednak nie potrzebujesz tej wtyczki dla grafiki to szukaj innych Fortronów / Seasoniców / Delt / Modecomów MC (nie Feel)

No da da i to dużo ponieważ twój zasilacz to tandeta i on może wykorzystuje max 250w. Wpisz sobie w google czarna lista zasilaczy i na pewno znajdziesz swój zasilacz na tej liście.

Nie 30W, a “na oko” tak ze 200W więcej… Fever to niestety zasilaczopodobny złom.