Problem z grafiką

Witam

Mam problem z grafiką, chodzi mi głownie o to że moja grafi potrzebuje chyba czasuu żeby osiągnąć swoje parametry, zainstalowałem eversta i tak to wygląda:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain) 200 MHz (oryginalny: 550 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 400 MHz (oryginalny: 1375 MHz)

Póżniej jest tak:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain) 550 MHz (oryginalny: 550 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 1375 MHz (oryginalny: 1375 MHz)

Jeżeli tak jest to gry się nie zacinąją i wszystko działa jak należy, ale bywa róźnie raz jest tak raz inaczej chodzi mi o te Częstotliwości.

Instalowałem na nowo sterowniki i nic nie pomoaga, co mam zrobić??

Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:33

Chciałem jeszcze dodać że grafika była kupowana wczoraj:) a nie chce jej reklamować bo poszukuje sam rozwiązania:)

Witam,

Jeżeli jest to karta nVidii to sprawdziłbym, czy w panelu nVidii wyłączony jest PowerMizer - obniża taktowanie karty, jeżeli nie jest zbytnio wykorzystywana.

Karta automatycznie dobiera częstotliwość pracy.

W trybie 3D pracuje na full a 2D jak w windowsie redukuje zegary żeby nie pobierać dużo prądu i nie nagrzewać się niepotrzebnie.

co mam zrobić??

Nic, teraz produkują karty tylko energooszczędne.

Tylko mi zależy najbardziej żeby gry się nie cieły, bo czasami się nie tną zapewne jak wcześniej wspominałem chodzi o te ustawienia Częstotliwości jeżeli są dobre czyli 550MHz/1375MHz to wtedy się nie tną. Ja chce mieć zawsze takie ustawienia żeby nic się nie cieło… Macie jakieś inne propozycje??

Jak się wyłancza ten PowerMizer?

To nie jest na pewno wina częstotliwości.

Jaki procek??

Ile ram??

Trzeba wziąć pod uwagę że karta jest raczej z dolnej pułki i nie ma co oczekiwać że wszystkie gry pójdą płynnie.

3Gb ram ddr2, VGA 9400gt, CPU: DUAL CORE 2,0 GHz

Dodane 05.02.2009 (Cz) 21:33

Tylko dziwie się, że gra chodzi mi płynnie, a jak wyjde z niej i włoncze na nowo to się tnie, różnie jest… raz się tnie raz chodzi dobrze.

GRA: NFS Undcover