Problem z grafiką

(Przemekszewczyk) #1

Witam

Mam problem z grafiką, chodzi mi głownie o to że moja grafi potrzebuje chyba czasuu żeby osiągnąć swoje parametry, zainstalowałem eversta i tak to wygląda:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain) 200 MHz (oryginalny: 550 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 400 MHz (oryginalny: 1375 MHz)

Póżniej jest tak:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain) 550 MHz (oryginalny: 550 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 1375 MHz (oryginalny: 1375 MHz)

Jeżeli tak jest to gry się nie zacinąją i wszystko działa jak należy, ale bywa róźnie raz jest tak raz inaczej chodzi mi o te Częstotliwości.

Instalowałem na nowo sterowniki i nic nie pomoaga, co mam zrobić??

-- Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:33 --

Chciałem jeszcze dodać że grafika była kupowana wczoraj:) a nie chce jej reklamować bo poszukuje sam rozwiązania:)

(system) #2

Witam,

Jeżeli jest to karta nVidii to sprawdziłbym, czy w panelu nVidii wyłączony jest PowerMizer - obniża taktowanie karty, jeżeli nie jest zbytnio wykorzystywana.

(PaPuX) #3

Karta automatycznie dobiera częstotliwość pracy.

W trybie 3D pracuje na full a 2D jak w windowsie redukuje zegary żeby nie pobierać dużo prądu i nie nagrzewać się niepotrzebnie.

co mam zrobić??

Nic, teraz produkują karty tylko energooszczędne.

(Przemekszewczyk) #4

Tylko mi zależy najbardziej żeby gry się nie cieły, bo czasami się nie tną zapewne jak wcześniej wspominałem chodzi o te ustawienia Częstotliwości jeżeli są dobre czyli 550MHz/1375MHz to wtedy się nie tną. Ja chce mieć zawsze takie ustawienia żeby nic się nie cieło.... Macie jakieś inne propozycje??

Jak się wyłancza ten PowerMizer?

(PaPuX) #5

To nie jest na pewno wina częstotliwości.

Jaki procek??

Ile ram??

Trzeba wziąć pod uwagę że karta jest raczej z dolnej pułki i nie ma co oczekiwać że wszystkie gry pójdą płynnie.

(Przemekszewczyk) #6

3Gb ram ddr2, VGA 9400gt, CPU: DUAL CORE 2,0 GHz

-- Dodane 05.02.2009 (Cz) 21:33 --

Tylko dziwie się, że gra chodzi mi płynnie, a jak wyjde z niej i włoncze na nowo to się tnie, różnie jest........ raz się tnie raz chodzi dobrze.

GRA: NFS Undcover