Problem z grafiką

Witam. Mam laptopa Lenovo ideapad 110-15acl 80TJ . Jakiś czas temu matryce trafił szl… . Postanowiłem nie wymieniać jej tylko po kosztach kupiłem przejściówke hdmi avi ponieważ monitor który mam nie ma wejścia hdmi. I problem coś ze sterownikami nie mogę ich zainstalować mimo tego że już je miałem dopóki matrycy szl… nie trafil wszystko było cacy a teraz takie oto błedy mi wyskakują poniżej dwa obrazki :
https://zapodaj.net/1c30ea753a858.png.html
https://zapodaj.net/e445ccc0bece0.png.html

Pościągałem wszystkie możliwe sterowniki nawet od monitora

Ściągałeś sterowniki ze strony Lenovo czy AMD?

Spróbuj najpierw odinstalować wszystko przy pomocy Display Driver Uninstaller i dopiero po restarcie instalować sterowniki.

Tak właśnie chciałem użyć ddu włączyłem tryb awaryjny i teraz nie widzę nic windows się nie ładuje bo jakby się wczytywał to by coś świeciło na monitorze. Jestem w dup… . Ani monitor ani telewizor nie łapie ekranu. I co tu robić w tej sytuacji na laptopie cały ekran zniszczony nie widać nic czarno białe plamy.

Przeczytaj , sprawdż.

Wyjąć dysk, zgrać wszystkie ważne dane na wszelki wypadek, uruchomić system z pendrive USB z Windows 10 i wybrać naprawę systemu? Chyba tam jest taka opcja (pytanie jak do forumowych ekspertów od Windows 10).

Najpierw bym spróbował uruchomić system z pendrive USB i zobaczyć czy mi wykryje monitor podłączony przez HDMI. Oczywiście może się okazać że ostatecznie po zainstalowaniu systemu i restarcie dalej obrazu nie będzie. To takie kombinowanie trochę.

Ewentualnie jak po odpaleniu z USB będzie obraz na monitorze HDMI to włączyć konsolę i spróbowac naprawić tą grafikę. Pewnie tu ktoś podpowie jak, najpierw jednak musi się udać odpalenie systemu z USB. Łatwo nie będzie. (ewentualnie wykorzystać jakiś okrojony naprawczy Live USB z Windows 10 startujący do pulpitu. Widziałem gdzieś coś takiego. ).
Nie wiem na ile to aktualne:

Będę kombinował, ale tak sobie myślę to najprościej byłoby załatwić dysk z wgranym systemem