Problem z grafiką

Kupiłem sobie ostatnio kartę graficzną Radeon 9600 xt 256mb / 128bit.

I gdy włączam jakąś grę np. Fife 2006 na pełnych detalach powinna chodzi ładnie . A u mnie się przycina :? Wiecie może w czy,m tkwi problem ?? i to jest na wielu grach niekoniecznie nawet nowszych że się przycina.

Dodam że mam 256 ramu .

Dzięki wielkie za jakiekolwiek wskazówki.

Grafika to nie wszystko. Jaki masz sprzęt?

Tak, wiemy:

Tu masz odpowiedź.

Napisz całą konfigurację kompa.

Jak tam zasilacz.

Procesor : Celeron 2,00

Płyta Główna : VIARAMA U8668 (Pro)

Pamięc : 256

Grafika : radeon 9600 XT

Najlepiej w tą fifę grać przy 512 MB pamięci RAM a jak Ty ustawisz wszystkie max to nic dziwnego , że się przycina :roll:

I ogólnie w gry (zwłaszcza te nowsze) najlepiej grać przy 512MB RAMu i więcej więc nie dziw się, że masz tak też przy innych grach.

Nie podałeś jaki masz zasilacz :?

Gdzie to można sprawdzic??

Przy kupnie komputera dostałeś pewnie jakąś kartkę ze specyfikacją sprzętu itp. Na niej powinno pisać jaki zasilacz. :?

to lipa bo kompa kupowałem jakies 3 lata temu i juz nie mam tej karteczki :frowning:

No to wtedy jeszce nie wkładano firmowych zasilaczy (no może zacyznano dbać o zasilacze , ale nie tak jak teraz), zresztą jeśli nie wiesz jaki masz zasilacz to pewnie Ci dobrego nei włożyli… bo jak nie zwrócisz na to uwagi to dostaniesz Megabajta :wink: albo innego wilece firmowego badziewia. Ale może sie zdarzyło że akurat dostałeś firmowke. Możesz to sprawdzić odkręcając obudowe, i przeczytać z karteczki umieszczonej na zasilaczu.

To raczej nie jest wina zasilacza. Moim zdaniem problem leży w ilości pamięci RAM. Obecnie do gier minimum to 512 (żeby w miare rozsądnie pograć).

Jeśli korzystasz z XP to on pobiera zajmuj wyjątkowo dużo ramu, do działania zystemu… i dodatkowo ogranicza możlwość płynnego grania.

Możesz jeszcze sprawdzić czy karta się nie grzeje (rdzeń karty), ale sądze że jeśli jest nowa, i niekręcona to raczej bedzie to wina pamięci operacyjnej.

ciężko będzie ze wszystkimi grami ja mialem 2.2 i tą samą grafe i tyle samo ramu żadko która gra chodziła na full detalach

Ram możesz narazie jak masz możliwość pożyczyć chociaż ze 256mb włożysz i zobaczysz jaki bedzie efekt w grach

może detale zmniejsz, albo za dużą rozdzielczość ustawiłeś :wink: