Problem z grafiką

Witam :wink:

Mam taki problem: gdy chce wlaczyc jakas z lepszych moich gier :wink: np Redfaction, EnemyTeritory to wszystko dziala dobrze az do momentu gdy dolanczam do serwera. Tekstury zaczynaja migac, po 10 sec. wogole znikaja, i wyglada wszystko tak jakbym mial tylko 16 kolorow :? Niestety pozniej nic nie pomaga, komputer sie blokuje i potrzebny jest restart. Sytuacja ta powtarza sie za kazdym razem od okolo tygodnia… (przedtem wszystko dzialalo, mam tego kompa chyba juz z 3 lata).

Gdy gram w jeszcze starsze gry typu TotalAnnihilation to wszystko dziala dobrze, grafika jest plynna itd. Podobnie jezeli uzywam komputera do przegladnia inetrnetu itp.

Moj sprzet to:

AMD Athlon 1.3 GHz

plyta Shuttle AK12A

256 MB SDRAM

GeForce2 MX 100/200

Po jednym z takich zwisow sprawdzilem temperature za pomoca EVERESTa i bylo tak:

plyta: 39*C

procesor: 59*C

dysk: 24*C

Wlasciwie to caly czas temperatura jest w tych granicach.

Co moze tu nie dzialac? prosze o pomoc :wink:

Karta bardzo słaba,może już potrzebna wymiana.

Jakiego steru do niej używasz.

Jaki system.

Sterowniki aktualizowalem jakis czas temu.

Version: 84.21

Release Date: March 17, 2006

Ze strony NVIDIA.

Windows XP

No bardzo mozliwe :? Chcialem sie dowiedziec czy istnieje jakas strona, na ktorej mozna w jednym miejscu znalesc informacje ogolne o kartach graficznych. Np. jaki znaczenie ma “Szerokość szyny do pamięci” itp.

Ewentualnie czy mozecie mi doradzic co mam kupic, tak aby nie bylo potrzeby wymieny 90% czesci w komputerze, zeby jedna z nich nie ograniczala mozliwosci innej. Moge na ten cel przeznaczyc tylko jakies 250zl - oszczednosci calego mojego zycia :mrgreen:

Zastosuj sterownik do tej karty w wersji 28.32 lub 56.72 XP.

Wcześniej wyczyść system po sterach tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Nowa karta coś z ATI 9500,9550 - poczytaj tutaj było kilka ciekawych propozycji.

W EVEREST zauwazylem cos jeszcze :slight_smile:

W zakladce czujniki, pod temperaturami sa jakies napiecia. I mam tak:

Pole Wartość

Napięcie rdzenia procesora 1.81 V

+2.5 V 0.01 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 4.95 V

+12 V 12.53 V

Interesuje mnie zwlaszcza to +2.5 V 0.01 V. Czy to tak ma byc?

Przekłamanie w odczycie.

Reszta w normie.

A do czego te poszczegolne napiecia sa? To sa napieca z zasilacza? I czemu te przeklamanie jest tylko na tym jednym?

1.81 V - zasilanie rdzenia CPU

2.5 V - prawdopodobnie - napięcie na stabilizatorach napięcia CPU lub napięcie wyjściowe - zasilanie CPU.

Napięcia podawane przez zasilacz.

I nieraz tak jest że program odczytujący ma problem z odczytem poszczególnych napięć lub są przekłamania.

W takich wypadkach trzeba użyć miernika cyfrowego napięcia i wykonać pomiar.

Sprawdź sobie również te napięcia w biosie.

Sprawdzilem to z tata - rzeczywiscie wszystko jest w porzadku. :mrgreen: Wyczyscilem tez wszystko - temperatury w EVEREST zmniejszyly sie o 5-10*C. Chyba to cos na karcie graficznej sie zepsulo jednak :?

Dzieki JNJN za pomoc :wink: