Problem z "grafikami" w grach, niski FPS

Witam, mam problem z grafiką w większości nowych gier na laptopie. Do niedawna gry typu Diablo III (30-60fps), Sniper Ghost Warrior śmigały bez zarzutów a teraz strasznie ścinają obraz, fps’y w przedziale (1-15) i nie da się grać.

Laptop:

MSI CX640

Intel Core i5 (2410M)

8GB RAM

GeForce GT520M (1GB DDR3)

Windows 7 Ultimate (64bit)

Testowałem na różnych wersjach sterowników Nvidi, za każdym razem ten sam problem.

Dodam że w panelu sterowania nvidii owe gry mam ustawione na Procesor Nvidia o dużej wydajności.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dodane 25.09.2012 (Wt) 14:46

Dodać że gry zazwyczaj uruchamiają się na Nvidi i po chwili przełączają się na zintegrowaną. W przypadku Diablo3 gdy gra śmiga na Geforce, leci ciepłe powietrze, wiatraczek zmienia obroty, gdy po przełączeniu na zintegrowaną leci chłodne powietrze a wiatraczek na stałych wysoki obrotach.

W grze zauważyłem że w ciągu 1minuty tak z 2-3 razy obraz leci płynie przez 2 sekundy (fps rośnie do 30-60) i znów spada do niskich wartości ww.

Temperatury?

Przy grze w Diablo3

Na zintegrowanej: 89-95C°

GT520M: Bez zmian 43C°

89-95 na procesorze?!

Samo przełącza? Jak tak to podaj info jak to wygląda pod względem temperatury czy jak grasz na NVIDII to jak są słabe fpsy temp grafiki nviidii też jest duża podobna do tej co podałeś dla procesora?

Jak dla mnie coś z chłodzeniem i procek się dławi.

U mnie w lapku z podpisu Diablo 3 na max i procek ma 78 stopni a grafika 76.

Coś nie halo, sprawdzałem temp. programem: GPU-Z.

Test który wykonałem:

Odpaliłem Diablo3, śmigało dobrze na fps’ach (30-50) (czyli wg. mnie leciało na Nvidi) ale sensory programu GPU-Z podawały że NVIDIA ma 0% użycia a z Intel Hd Graphics leci na 100% w temperaturach 60-80°, obroty wiatraka zmienne, ciepłe powietrze z wylotu, grało się przyjemnie.

Po jakimś czasie fps nagle spadł (1-15), wiatrak zaczął mocniej wiać lecz bez zmian w obrotach, temperatura w programie GPU-Z wskoczyła na 89-95C°, grać się nie dało.

Nie rozumiem tego czemu GPU-Z nie wskazuje w ogóle użycia GT520M ;/

Czy koło zegarka masz ikonkę nvidii pokazującą informacje o tym czy karta jest używana(AKTYWNOŚĆ KARTY GRAFICZNEJ NVIDIA)? :slight_smile:

Cokolwiek bym nie robił pisze: Brak

No to coś nie bardzo to twoje przełączanie działa. Skoro BRAK.

W profilu Diablo 3 w ustawieniach NVIDII jest Karta NVIDIA (nie interesuje mnie OGÓLNE ustawienie)?

Jest.

Ja bym jeszcze raz spróbował ze sterownikami odinstalował NVIDIE i INTELA potem zainstalował Intela a potem Nvidie sterownik VERDE. Bo kończą mi się pomysły

Odinstalowałem i ponownie postawiłem stery obu grafik. A co do stera VERDE będę musiał ściągnąć u kogoś gdyż moje łącze jest kiepskie :? Dzięki za pomoc struart.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Pisałem o Verde bo to jest seria sterowników przeznaczona wyłącznie do laptopów i tam Optimus powinien w pełni działać choćby nie wiem co. :smiley:

ok! :slight_smile: na jutro stery będzie mieć wiec zobaczymy co będzie, lecz dziwi mnie to, bo wcześniej takiego problemu nie było ;/