Problem z grami długo sie wyłącza


(Lukasz1994150) #1

Witam

Mam Problem z grami a mianowicie:

Włączam grę gram sobie 5 minut albo 2 godziny i wychodzę z gry i jest biały ekran muszę poczekać jakiś 50 sekundach pokazuję mi się komunikat : program eksplorator windows nie odpowiada: wciskam zamknij program i wszystko jest ok komputer działa normalnie.

Od jakiegoś czasu mi się to zaczęło dziać ze wszystkimi grami! !!

Mój komputer

Windows 7 Professional Sp1

Procesor i5 760

Pamięć 500GB

Grafika Geforce Gtx 460 1gb

zasilacz 600 Wat

Ram 4Gb

Proszę o pomoc:(


(Drawkora) #2

Od kiedy problem występuje? Instalowałeś coś ostatnio, wprowadzałeś jakieś zmiany w systemie? Na początek proponuje wyczyścić system ze śmieci. CCleaner wraz z naprawą rejestru. Pełne skanowanie systemu za pomocą Malwarebytes' Anti-Malware i usunięcie tego, co znajdzie. Na koniec otworzyć CMD z prawami administratora i wpisać komendę: sfc/scannow i zatwierdzić Enter. Następnie napisać, jaki komunikat pojawił się po tym skanowaniu na obecność uszkodzonych plików w systemie.


(Lukasz1994150) #3

Ten problem pojawił się jakieś 6 tyg temu.

Nie instalowałem nic, nie prowadzałem żadnych zmian w systemie.

Wyczyściłem tym CCleaner w raz z naprawą rejestru nic nie pomogło, przeskanowałem tym Anti-Malware nic nie wykryło

A jak zrobić ten CMD z prawami administratora??

A i czy coś innego może być tego powodem???


(Agatonster) #4

lukasz1994 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Drawkora) #5

W menu Start w polu Wyszukaj wpisujesz CMD, następnie uruchamiasz konsolę z prawami administratora, czyli PPM i Uruchom jako Administrator. Następnie, po wyświetleniu się okna wpisujesz komendę: sfc/scannow i enter. Czekasz na zakończenie skanowania i na wyniki. Proponuję także wstawić temat do działu Bezpieczeństwo, dołączając logi z programu OTL (zapoznaj się ze specjalnym tematem jak je zrobić, jest dostępny w tamtym dziale). Możliwe, że w systemie masz jakąś infekcje, której nie widzi antywirus i skanery, typu Malwarebytes. Miałem podobny problem, lecz z Centrum zabezpieczeń. Możesz także spróbować naprawy systemu z płyty instalacyjnej.


(Lukasz1994150) #6

Zrobiłem tym CMD

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku

CBS. Log windir\Logos\CBS.log. Na przykład

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

C:Windows\system32>


(Drawkora) #7

Proponuję uruchomić Naprawę komputera z nośnika instalacyjnego z Windows'em 7. Ustawiasz w BIOSIE, jeśli nie masz już tego zrobionego, pierwsze urządzenie rozruchowe, jako napęd CD/DVD (myślę, że wiesz o co chodzi, tak, jak w przypadku instalacji systemu). Następnie postępujesz według tych kroków:

http://www.porady.org/naprawawindows7-z ... windows-7/

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -questions

Te trzy linki to jest to samo. Podałem, żebyś mógł wybrać ten, który łatwiej zrozumiesz, bo nie wiem w jakim stopniu znasz się na komputerach.

Po zakończeniu opcji naprawy sprawdź jeszcze raz to skanowanie, co poprzednio. Jeżeli nie będzie problemów, uruchom jakąś grę i zobacz, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, jak napisałem wcześniej wstaw temat do działu Bezpieczeństwo i załącz do niego, co potrzeba. Powodzenia.


(Lukasz1994150) #8

http://www.porady.org/naprawawindows7-z ... windows-7/

wybiorę ten naprawianie systemu to mogę stracić jakieś dane albo dokumenty zdjęcia lub filmy??


(Drawkora) #9

Teoretycznie pliki nie zostaną utracone. Naprawa służy tylko nadpisaniu plików systemowych. Ale jeśli nie masz kopi zapasowej ważnych plików, to spróbuje jeszcze zamieścić temat w dziale Bezpieczeństwo. Co prawa kiedyś przeprowadzałem naprawę na 7 i nic nie straciłem, ale nigdy nie ma 100% pewności. Masz tutaj na forum temat dotyczący naprawy z płyty:

naprawianie-systemu-plyta-instalacyjna-t392597.html


(Lukasz1994150) #10

Zrobiłem tą naprawę i nic nie pomogło :frowning:

Może być jeszcze jakaś przyczyna??

Proszę o pomoc


(Drawkora) #11

Jak wcześniej. Wstaw temat do działu Bezpieczeństwo. Nie zaszkodzi ci na pewno, myślę że to nawet przyniesie rezultat. Niewykluczone że masz jakąś infekcję.