Problem z grami długo sie wyłącza

Witam

Mam Problem z grami a mianowicie:

Włączam grę gram sobie 5 minut albo 2 godziny i wychodzę z gry i jest biały ekran muszę poczekać jakiś 50 sekundach pokazuję mi się komunikat : program eksplorator windows nie odpowiada: wciskam zamknij program i wszystko jest ok komputer działa normalnie.

Od jakiegoś czasu mi się to zaczęło dziać ze wszystkimi grami! !!

Mój komputer

Windows 7 Professional Sp1

Procesor i5 760

Pamięć 500GB

Grafika Geforce Gtx 460 1gb

zasilacz 600 Wat

Ram 4Gb

Proszę o pomoc:(

Od kiedy problem występuje? Instalowałeś coś ostatnio, wprowadzałeś jakieś zmiany w systemie? Na początek proponuje wyczyścić system ze śmieci. CCleaner wraz z naprawą rejestru. Pełne skanowanie systemu za pomocą Malwarebytes’ Anti-Malware i usunięcie tego, co znajdzie. Na koniec otworzyć CMD z prawami administratora i wpisać komendę: sfc/scannow i zatwierdzić Enter. Następnie napisać, jaki komunikat pojawił się po tym skanowaniu na obecność uszkodzonych plików w systemie.

Ten problem pojawił się jakieś 6 tyg temu.

Nie instalowałem nic, nie prowadzałem żadnych zmian w systemie.

Wyczyściłem tym CCleaner w raz z naprawą rejestru nic nie pomogło, przeskanowałem tym Anti-Malware nic nie wykryło

A jak zrobić ten CMD z prawami administratora??

A i czy coś innego może być tego powodem???

lukasz1994 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W menu Start w polu Wyszukaj wpisujesz CMD, następnie uruchamiasz konsolę z prawami administratora, czyli PPM i Uruchom jako Administrator. Następnie, po wyświetleniu się okna wpisujesz komendę: sfc/scannow i enter. Czekasz na zakończenie skanowania i na wyniki. Proponuję także wstawić temat do działu Bezpieczeństwo, dołączając logi z programu OTL (zapoznaj się ze specjalnym tematem jak je zrobić, jest dostępny w tamtym dziale). Możliwe, że w systemie masz jakąś infekcje, której nie widzi antywirus i skanery, typu Malwarebytes. Miałem podobny problem, lecz z Centrum zabezpieczeń. Możesz także spróbować naprawy systemu z płyty instalacyjnej.

Zrobiłem tym CMD

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku

CBS. Log windir\Logos\CBS.log. Na przykład

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

C:Windows\system32>

Proponuję uruchomić Naprawę komputera z nośnika instalacyjnego z Windows’em 7. Ustawiasz w BIOSIE, jeśli nie masz już tego zrobionego, pierwsze urządzenie rozruchowe, jako napęd CD/DVD (myślę, że wiesz o co chodzi, tak, jak w przypadku instalacji systemu). Następnie postępujesz według tych kroków:

http://www.porady.org/naprawawindows7-z … windows-7/

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

Te trzy linki to jest to samo. Podałem, żebyś mógł wybrać ten, który łatwiej zrozumiesz, bo nie wiem w jakim stopniu znasz się na komputerach.

Po zakończeniu opcji naprawy sprawdź jeszcze raz to skanowanie, co poprzednio. Jeżeli nie będzie problemów, uruchom jakąś grę i zobacz, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, jak napisałem wcześniej wstaw temat do działu Bezpieczeństwo i załącz do niego, co potrzeba. Powodzenia.

http://www.porady.org/naprawawindows7-z … windows-7/

wybiorę ten naprawianie systemu to mogę stracić jakieś dane albo dokumenty zdjęcia lub filmy??

Teoretycznie pliki nie zostaną utracone. Naprawa służy tylko nadpisaniu plików systemowych. Ale jeśli nie masz kopi zapasowej ważnych plików, to spróbuje jeszcze zamieścić temat w dziale Bezpieczeństwo. Co prawa kiedyś przeprowadzałem naprawę na 7 i nic nie straciłem, ale nigdy nie ma 100% pewności. Masz tutaj na forum temat dotyczący naprawy z płyty:

naprawianie-systemu-plyta-instalacyjna-t392597.html

Zrobiłem tą naprawę i nic nie pomogło :frowning:

Może być jeszcze jakaś przyczyna??

Proszę o pomoc

Jak wcześniej. Wstaw temat do działu Bezpieczeństwo. Nie zaszkodzi ci na pewno, myślę że to nawet przyniesie rezultat. Niewykluczone że masz jakąś infekcję.