Problem z grami, dziwny blad

Witam Was serdecznie, od dluzszego czasu mam problem z grafika. Tak mi sie przynajmniej wydaje. W wiekszosci gier jakie mam albo mnie co chwile wywala do windowsa lub gra sie zacina na pare sec z czarnym ekrane albo calkowicie gra sie wylacza. W logach windowsa nie ma nic. ATI wywala komunikat czy przeslac raport o bledzie. Tak zrobilem pare razy ale bez zadnego efektu, raport probowalem otworzycz w notepad i wordpad ale slaczki sie pojawiaja. Dzis sie wkurzylem bo kupilem sobie platynowa kolekcje gry fear i co jakies 5 min grania musze kompa restartowac. Bardzo prosze o pomoc. Co mam zrobic? Jak sprawdzic co jest nie tak?

Mam Radeon HD3800 IceQ i najnowsze sterowniki, zreszta z kazdymi sterownikami byl jakis problem. Ogolnie kupilem komputer do grania za kupe kasy i kurde grac nie moge :confused:

Podaj kod błędu ze “szczegółów raportu” i temperatury z programu everest

nie wiem jaki jest kod bledu bo nic nie wyswietla sie w system event logs, dostalem tylko komunika o bledzie od ati z meila mam tylko takie dane:

subject: Email: Error Report

attachments: crash (7 KB)

pliku tego nie da sie otworzyc, probowalem notepad i wordpad.

Temperatury:

CPU: 52

Motherboard: 38

Moze te dane beda jeszcze pomocne:

Motherboard:

CPU Type DualCore Intel Core 2 Duo, 2666 MHz (8 x 333)

Motherboard Name Asus P5B Premium (3 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Motherboard Chipset Intel Broadwater P965

System Memory 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

BIOS Type AMI (11/29/07)

Communication Port Communications Port (COM1)

Display:

Video Adapter ATI Radeon HD 3800 Series (512 MB)

Video Adapter ATI Radeon HD 3800 Series (512 MB)

Monitor Plug and Play Monitor [NoDB] (180711263)

Multimedia:

Audio Adapter Analog Devices AD1988B @ Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio Controller [b-0]

Audio Adapter ATI RV670 - High Definition Audio Controller

Storage:

IDE Controller Intel® ICH8 2 port Serial ATA Storage Controller - 2825

IDE Controller Intel® ICH8 4 port Serial ATA Storage Controller - 2820

Storage Controller APTF8924 IDE Controller

Storage Controller JMicron JMB36X Controller

Floppy Drive Floppy disk drive

Disk Drive Hitachi HDP725025GLA380 (232 GB, IDE)

Disk Drive USB DISK 2.0 USB Device (3 GB, USB)

Disk Drive USB DISK 2.0 USB Device (7 GB, USB)

Disk Drive WDC WD80 0JB-00JJA0 USB Device (74 GB, USB)

Optical Drive RSN VG1M3OX SCSI CdRom Device

Optical Drive TSSTcorp CDDVDW SH-S203P (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

SMART Hard Disks Status OK

Brayan , przewód dodatkowego zasilania podłączony do karty graficznej ?

Próbowałeś instalować sterowniki, które były dołączone do karty ?

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

Jaki posiadasz system operacyjny ?

tak, probowalem sterow z pudelka ale tak samo bylo, przewod zasilania podpiety, probowalem teraz sterownikow omegi a system to XP Sp3

teraz po 3 czarnym ekranie dostalem taka wiadomosc i musialem kompa zrestartowac bo mialem pokaz slajdow podczas uzywania suwaka w firefox :confused:

“unable to restore video mode”

dodam tylko ze w "event viewer -> application dostaje tylko informacje (nie blad):

source: ATI Smart

event ID: 105

description: The service was started.

Brayan , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

tak wiem ale mam angielska wersje windowsa i zmiana na polski programisty u mnie nie dziala, byl na tym forum taki temat i przeprowadzilem podobna dyskusje z kilkoma moderatorami tego forum, skutek taki ze odpuscili. Jestem uzytkownikiem tego forum prawie 5 lat. Prosze o wyrozumialosc. Pozdrawiam.

Brayan , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ATI CATALYST 8.9.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

W przypadku, gdyby problem występował nadal spróbuj zainstalować ATI CATALYST 8.10.

nie chce zapeszac ale chyba wyglada to dobrze, pogralem teraz 20 min bez zadnego problemu, zainstalowalem ten update do chipsetu i odinstalowalem najnowsze stery jakie byly, restart i zainstalowalem ati catalyst 8.9. Narazie jest ok i mam cicha nadzieje ze bedzie. Co ciekawe to juz kiedys mialem te catalisty i tez byl problem. Czyzby wina po stronie chipsetu? Jak sprawdzalem dla pewnosci kabel zasilajacy do grafiki to zostawilem otwarta obudowe, moze jednak to cieplo? Ale w panelu bocznym mam wiatraczek, karta graficzna to model ICEQ z dodatkowym chlodzeniem i wylotem z tylu obudowy. Ciekawe jest co jest nie tak. Narazie bede testowal. Dziekuje Ci bardzo za zaangazowanie i fachowa pomoc.

Pozdrawiam.

Dodane 02.02.2009 (Pn) 10:58

Niestety, problem zdawal sie zniknac ale tylko pozornie. Jak mialem 30 min spokoju to na tym sie skonczylo. Teraz mam wrazenie ze jest nawet gorzej. Kupilem wczoraj Call of Duty 4 i zawiesza mi sie caly system.

Bardzo prosze o pomoc.