Problem z grami i plikami .dll

Zacznij moze od żródeł.
Uruchom wiersz polecenia (administrator).
Wpisz.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth i uruchom
To trochę potrwa. Po zakończeniu wpisz.
sfc /scannow
Po zakończeniu dostaniesz info że WRP found corrupt and succesfully repaired.
Oczywiście mozesz najpierw sprawdzić czy coś jest na rzeczy ale ja sadze ze tak.
Wystarczy wpisać polecenie.
sfc /verifyonly
Kiedy po skanowaniu bedzie info że WRP found integrity violations, będzie to oznaczało ze jakieś pliki systemowe i biblioteki sa uszkodzone.
Wtedy trzeba zrobić te w opisanej kolejności dwa pierwsze polecenia.
Pierwsze ściąga z sieci prawidłowe pliki a drugie wymienia je w miejsce uszkodzonych.
Dopiero kiedy to masz zrobione a dalej są problemy to możesz szukać przyczyny.

P.S. Tak przy okazji polecam owe verifyonly robic co jakiś czas a szczególnie po aktualizacjach

Błąd: 87
Opcja restorehealth nie została rozpoznana w tym kontekście.
Więcej informacji można znaleźć w pomocy.

Plik dziennika narzędzia DISM można znaleźć w folderze C:Windows\Logs\DISM\dism

Funkcja Ochrony zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plikow. Szczegóły znajdują się w pliku:
CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład: C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

Ciebie po prostu czeka reinstalacja systemu, co zresztą po kupnie używanego komputera jest normą.

1 polubienie

Pewnie tak, bo próbowałem już wszystkiego ,a przynajmniej większość sposobów ,aby rozwiązać ten problem.

To mozna naprawić ale wyłacznie posiłkujac sie plikami z instalatora lub pakietem
Ja bym machnął reką i robił czystą reinstalacje systemu.
Ty masz prawdopodobnie uszkodzoną usługę Update.
Poczytaj tu.Jesli masz instalator (oryginalny) i czujesz sie na siłach. W przeciwnym razie format i nowa czysta instalacja.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/947821/fix-windows-update-errors-by-using-the-dism-or-system-update-readiness

Tylko niech sobie spisze klucz W10, bo jak znam życie albo nie dostał nośników/naklejek albo ma wgranego pirata i czeka go dopłata za nowy =)

O ile ma swój klucz a nie podmieniony przy uaktualnieniach na “generyczny”.

To on nie ma Windowsa 7 ?

To w tej sytuacji nawet jeszcze lepiej jak zrobi aktualizację do 10, klucza nie straci powinno wywalić trochę śmiecia;)

Witam.
Byłem na wyjeździe ,więc nie miałem czasu formatować kompa.
Zrobiłem sfc /scannow w CMD i skopiowałem nienaprawione błędy do oddzielnego notatnika:

A to się namęczyłeś, jest skrypt do tego co na pulpit powinien przenieść w pliku tekstowym:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt" 

Wada, że tam nie filtruje po dacie jakbyś raz na rok naprawiał i niby dalej był długi raport.

Znaczy skopiowałem cały raport z 31.09.2019 do oddzielnego notatnika i usunąłem wszystkie naprawione błędy ,a zostawiłem te nienaprawione.

kropka