Problem z grami. Klatkują przy dymie

Czemu na win 7, gry klatkują mi przy dymie? Gdy np strzelam, to z 60 klatek, robi mi sie 20/15. Gdy granat wybuchnie to samo. Wcześniej tego problemu nie było na win xp. Moja karta graficzna to Ati radeon 4350 512mb ( wiem że do dupy ) ale nawet starsze gry tak robią. Nawet CS.

P.S. mam Najnowsze sterowniki.

Wcześniej na tym samym systemie?

Źle napisałem. Wcześniej nie było tego na win xp

maciej350 , hmm myślę, że na początek spróbuj zmienić kompozycję na styl klasyczny windows. U mnie na 8600GT w pewnej grze również występował duży spadek FPS przy dymie w porównaniu do XP.

Tego próbowałem. Wyłączałem nawet całe Aero, lecz to nic nie pomogło.

Według mnie masz za mało RAMu, Win7 żre 3x tyle co XP i to może być problem w twoim przypadku.

Mam 3gb ramu, nie wystarcza?

3 GB powinny wystarczyć dla systemu 32bit. Wolne powinno być więcej niż połowa. Dla CS-a tyle w zupełności wystarczy. Ogólnie wymagania graficzne Win7 są większe i to może być problem. Zastanawiam się (jeśli źle myślę to mnie poprawcie) czy jakiś wpływ może mieć wersja bibliotek DirectX - na XP jest co najwyżej 9, a w Win7 jest wersja 11.

Tak mam 32bity. Ale chciałbym pograć w Coda 4/Coda 6. Cod 4 rozdzielczosc 1400/900 textury ekstra wyłączone głębia pola i AA chodzi przy 60klatkach, gdy strzelam tylko 20 ;/. Nie da się nic zrobić?

Na tej karcie niestety nie… W ogóle dziwne, że w COD 6 (black ops?) na takiej rozdzielce masz 60fps…

Cod 6 to MW2. I ma inne ustawienia ale tez ma 60fps. Mniejsza rozdzielczość, i coś powyłączane

Dodane 28.07.2011 (Cz) 21:22

I tak ta gra mnie zadziwia, bo działa na niej Crysis 2, przy 25 klatkach! :stuck_out_tongue:

Nic nowego, Crysis 2 bez DX11 i dodatkowych paczek działa na większości starszych kart (ze względu na okrojoną grafikę). Swoją drogą po aplikacji DX11 i tych dodatkowych paczek, są miejsca gdzie na kartach typu Radeon HD6950 są spadki poniżej 15 klatek 8)

Tia tylko żeby DX11 i tekstury w wysokiej jakości cokolwiek zmieniały w jakości grafiki ale jedyne co się zmienia to spadek FPS.

żeby można było osiągnąć więcej niż 60 fps musisz wyłączyć v-sync w cod mw2 jest to podpisane Sync Every Frame

Dodane 04.08.2011 (Cz) 20:25

Dodam że wsumie też mam problemy z tym dymem w call of duty modern warfare 2 bo czasami mi spada z 125fps na 22 no tragicznie no ale tez nie mam dużo lepszej karty graficznnej hd4650 :frowning: