Problem z grami na dobrym sprzęcie

witam jestem nowym użytkownikiem i mam duży problem jak dla mnie , niedawno zakupilem nowy komputer i wszystko wydawalo sie piękne …jednak mam problemy z wydajnoscią tego komputera … gry mi sie scinają wczesniej do tego rozmywało mi obraz pixele wychodziły na wierzch restartowal mi sie komp itp . oddalem karte do reklamacji dostalem nową sztuke , problemy z pixelami restartami i zawiechami sie skończyły jednak gry dalej sie tna … NFS undercover scina tylko czasami ale nawet na mniejszych detalach specjalnie zainstalowalem demko crysisa i jest to samo z tym ze po ekranie przechodzą jakies dziwne paski podczas gry i podczas odgrywania demek niewiem co mam z tym zrobić może to wina zle skonfigurowanego systemu albo coś … ?

moj sprzet to :

intel core2duo e8400

plyta glowna ASUS P5Q

4 GB RAM geil blackdragon 800

karta sapphire radeon 4870

dysk seagate 500GB 32MB

Prosiłbym o pomoc bo ja naprawde nie mam pojęcia co z tym zrobić .

Na twoim miejscu przeinstalował bym sterowniki do karty graficznej na nowsze (a jeśli masz najnowsze to na trochę starsze :wink: ).

Przeczytaj Regulamin Forum, popraw temat na konkretny, nie krzycz i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

zainstalowałem najnowsze i najstarsze jednak problem nie zniknął…

grzelex , a jak z zasilaczem?(podaj napięcia z BIOSu i Everesta Ultimate oraz markę i moc zasiłki).Dodatkowe zasilanie do karty nie jest potrzebne?

witam :slight_smile: zasilacz to TAGAN 600W super rock series a co do napięć znalazłem coś takiego w biosie :

CPU voltage 1.208

3.3 V 3.312V

5V 5.088V

12V 11.872V

niewiem czy o to ci chodziło ale nie bardzo wiem gdzie tego szukać :slight_smile:

No do zasilacza to chyba nie ma co się przypluwać.12 nieco za niskie ale to może przekłamanie.

jakieś inne pomysły ?

Dodane 11.01.2009 (N) 23:32

a czy moze to byc wina plyty glownej lub sterownikow do niej ? szukalem nowszych sterow ale nei znalazlem …