Problem z grami na nowym sprzęcie !

Witam czyli tak jak w temacie mam problem z grami na nowo stworzonym komputerku mianowicie występują przycinki (jak by nie wyrabiał z ładowaniem tekstur ) nieważne w jaką grę gram dzieje się to samo od mikro ścinek po przycięcia kilku sekundowe najgorzej jest w grach z otwartym światem typu Wiedźmin 3 lub Rise of the Tomb Raider a mniej w grach fps tam problem praktycznie nie występuje nie ważne czy opcje grafiki są na maxa czy na minimum :sob:

G-SYNH nic z tym fantem nie robi wszystkie sterowniki zaktualizowane temperatury w normie plan zasilania oczywiście maksymalna wydajność

mój Końputer

windows 10 Home
Intel i7-7700K 4,2 GHz
Asus Strix GTX1080 Ti
Model zasilacza
be quiet! Straight Power 700 W
Model płyty
MSI Z270 GAMING M3
RAM 16 Gb Taktowanie [MHz] 3200

Spróbuj na benchmarku. Do grafiki polecam ten https://benchmark.unigine.com/superposition?lang=en Tam posprawdzaj na różnych ustawieniach. Sprawdź od razu procesor i pozostałe komponenty tym PCMark https://www.futuremark.com/support/downloads musisz przewinąć trochę w dół.

Przyszedł mi do głowy dysk. HDD czy SSD? Sprawdź prędkość odczytu/zapisu i bad sektory w HDtune. Może tu tkwi problem. Sprawdź też zawartość w S.M.A.R.T.

To co jest napisane na stronie MSI o twojej płycie głównej. Może to być przyczyną problemów. A jak nie to napisz do nich - do supportu.

Ja mam technologię APU i ją wyłączyłem, bo mi przycinała albo robiła freez w grach.

o przepraszam że nie napisałem oczywiście dysk SSD Samsung EVO 250 Gb a resztą porad właśnie się zajmuje warto sprawdziź wszystko skoro pomysłów już brak

Co mi po wyniku, ty miałeś obserwować grafikę która leciała - czy coś nie przycinała. Popróbuj na różnych ustawieniach, czy nie ma artefaktów, zniekształceń obrazu. Trochę roboty jest, ale może coś się pojawi. Tutaj https://pl.msi.com/Motherboard/Z270-GAMING-M3.html#productFeature-section masz opis twojej płyty glównej i troche ficzerów ma ta płyta - może one kolidują ze sobą. Tak jak pisałem ja mam technologię APU ale ją wyłączyłem.

Ja przy okazji zainstalowałem PCMarka i on podaje sprzęt, który mamy, także ten program nic ci nie poda. Mój błąd. Ale ten benchmark Superposition może coś wykazać.

a to że miało ci to pokazać że problerm nie jest stały i jak mają się u mnie fps a co do reszty wszystko sprawdzam jak tylko mogę oczywiście przyglądałem się testowi i leci jak z bajki ale w grach problem jak był tak jest :cry: pc mark niebawem zainstaluje napiszę jeśli coś się zmieni

Strasznie zawiłym językiem operujesz. Mi chodziło o to, że problemem może być płyta główna. Jakbyś miał kumpla i od niego pożyczyć komponenty i po kolei sprawdzać.

Czy ścinkom towarzyszy wzmożona praca dysku? Czy dioda HDD świeci się wtedy intensywnie?

Cytuje ze strony MSI:

  1. Twoja technologiczna broń w grach: funkcja Game Boost, klawisze skrótu dla gier, technologia X-Boost, oprogramowanie Xsplit Gamecaster
  2. Diody EZ Debug LED: prosty sposób na rozwiązywanie problemów

Spróbuj wyłączyć te opcje Game Boost, X-Boost, Xsplit Gamecaster - jeśli możesz - przyśpieszacze gier, ja im nie wierzę, mimo że to od MSI. W UEFI/BIOSie powinny być te opcje. Jeśli czujesz się na siłach to wyłączaj je pojedyńczo. Jeśli nie - to lepiej nie ruszaj.
Co pokazują diody LED, bo powinny pokazywać jakiś komunikat.

sprawdzałem to i nie tutaj nie ma problemu wszystkie gry mam zainstalowane na dysku ssd a co do magazynu hdd z kilku dniowych obserwacji nie znalazłem błędów czy nadmiernego przeciążenia

wiem o co ci chodzi jestem tego samego zdania więc oczywiście się tym zająłem nie miałem nawet zainstalowanych programów od MSI do OCC w UEFI metodą prób i błędów wyłączałem poszczególne opcje i testowałem to w Wiedźminie 3 zmieniałem profil XMP pamięci RAM w połączeniu z wyłączeniem G-SYNC w Panelu Nvidia problem jest już znacznie mniej widoczny. (dlaczego G-SYNC sprawia takie problemy ??? ) Monitor Asus PG348Q

Aktualnie problem zniknął całkowicie we wszystkich tytułach gry chodzą bardzo płynnie tylko w Wiedźmaku pozostaje problemik mikro ścinek miałem już osobnego posta co do tego i udało mi się ten problem wtedy rozwiązać lecz teraz to już jestem na to skazany…