Problem z grami na rozdzielności 4:3

Witam mam problem bo CS:GO jak włączam na systemie windows 10 na rozdziałce 4:3 to mam paski bo bokach w windowsie 7 8.1 to zmienialem to a w win 10 nie wiem jak to robić.A lubie grać na tej rozdzielności,po drugie mam dzieki temu wiecej fps doradzi mi ktos w tym? i wiem moze być to w złym temacie ale to moje pierwsze take zapytanie na forum :slight_smile:

Musiałbyś w ustawieniach karcie graficznej włączyć skalowanie obrazu do ekranu.

W kartach AMD nie wiem, gdzie dokładnie to jest, w przypadku NVIDIA włączasz panel sterowania NVIDIA -> z menu po lewej Właściwości -> Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu -> zakładka Skalowanie i wybierasz opcję Proporcje.

Ale mam zintegrowana ;( i mam tak ustawione jak mówisz i nic ;( nie chce zapamietac …

Masz świadomość że grając w rozdzielczości 4:3 na ekranie 16:9 lub 16:10 obraz jest rozciągany i nienaturalny? http://mz.unic.ac.cy/blog/wp-content/uploads/2012/12/4-3versions.jpg

Ja osobiście walczę z takim podejściem bo jest to po prostu głupota oglądać w ten sposób cokolwiek. Lepiej ustaw w CS:GO rozdzielczość 1280x720 (lub 1280x800 jeżeli masz ekran 16:10) i będziesz miał poprawne proporcje i brak pasków.

Niektórym wygodniej się gra w CS na takich proporcjach ekranu. Właśnie przez to że obraz jest rozciągnięty masz wizualnie większy hitbox.

Mam ten sam problem w cs go na windowsie 10 pomógł mi program HRC Hotkey Resolution Changer v2.1

 

dzięki zadzialalo :slight_smile: