Problem z grami na Windows 7

Witam,od dłóższego czasu mam pewien problem z moim półrocznym komputerem.Problem polega na przycinających się grach,które nie chodzą płynnie na full detalach jak i na najniższych wymaganiach na moim sprzęcie,który na chwile obecną powinien udźwignąć każą grę.Mój sprzęt to procesor Amd Athlon 955 4 rdzenie po 3,4(black edition),karta graficzna ati radeon hd5770 1gb,ram 4gb zasilacz 500W Windows 7 64 bit. orginał.Kłopoty zaczęły się miejwięcej po pierwszym formacie kompa ale nie jestem pewien.Gdy komputer uruchamiałem poraz pierwszy instalowałem windowsa i stery od karty,każda gra chodziła bez żadnych problemów-Call of Duty MW2 Darksiders Wiedżmin-edycja rozszeżona Napoleon Total War assassins Creed 2 i.t.p Obecnie każda gra tnie się gdy zainstaluje moje sterowniki od karty graficznej,gdy je usówam system automatycznie instaluje jakieśtam oprogramowanie i gry chodzą znacznie leiej lecz nie tak jak wtedy.Automatyczna instalacja wyklucza PANEL cATALYST KTÓRY ZAJMUJE 150 MB TO OKNO W KTÓRYM USTAWIAM NP JAKOŚĆ 3D W GRACH,gdy z płyty ze sterownikami odznaczam tą opcję gry też chodzą lepiej niż z panelem.Teraz mam problemy z gra,mi takimi jak Assassins Creed Brotherhood,Need for speed shift 2,prosze o pomoc…

Instalowałeś wcześniej DirectX 9 (klik)?

Te Twoje sterowniki to z płyty dołączonej do karty? Ściągnij może najnowsze ze strony AMD.

Próbowałem,zero poprawki,jeszcze gorzej się dzieje.Ale wtedy było dobrze…pomocy…a dirext mam najnowszy

A na pewno instalujesz sterowniki dla wersji x64?

Tak,a w ogóle nie zainstalowałyby się sterowniki z wersją 32 bitową,wyskoczyłby komunikat…pomocy

A próbowałeś odinstalować i przez Windows Update pobrać sterowniki?

Nie musisz w każdym poście pisać “pomocy”, po to założyłeś wątek na forum, żeby ktoś Ci pomógł.

Tak,mówiłem już.Po odinstalowaniu sterowników Windows sam instaluje stery i wykrywa moją karte-o to chodzi?

Wykrywać wykryje, ale potem wejdź w menu start->wyszyskie programy->windows update->sprawdź, czy są aktualizacje i w zakładce opcjonalne powinna być aktualizacja dotycząca karty graf.

Ktoś podsunął mi pomysł bym sprawdził czy nie mam zintegrowanej karty,ale nie bardzo wiedziałem o co chodzi…Karty zintegrowanej nie mam ale tamtej osobie z pewnością chodziło o coś innego-bo jeśli okazałoby się że jednak jakoś mam zintegrowaną to podobno to strasznie zamula kompa…hmm

Dodane 08.04.2011 (Pt) 16:27

Re: Problem z nowym komputerem

Post przez DarkPeter » 06.04.2011 (Śr) 14:39

Sprawdż czy nie masz włączonej zintegrowanej karty na płycie. Nieraz jak chodzi integra i zwykła na PCI-E będzie drastycznie zamulać…dokładnie o to chodziło

Samo się w biosie przestawiło? :? Ważne, że już jest dobrze.

żadnych aktualizacji odnośnie karty,kilka razy system informował mnie bym pobrał stery ale to było bez sensu bo proponował wersję 32 bitową której nie mogłem zainstalować,gdy pobierałem 64 bit problem nie znikał

Dodane 08.04.2011 (Pt) 18:48

A jak się to w biosie sprawdza?

Dodane 08.04.2011 (Pt) 23:50

Czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?