Problem z grami pod wine na nowym monitorze

witam ostatnio kupiłem nowy monitor i mam taki problem gdy uruchamiam grę na wine to gra normalnie działa (dzwięki itp) ale na monitorze czarno i lata komunikat “input not supported” , więc próbowałem emulować pulpit przez wine ok działa . ale pojawia się kolejny problem gdy się np obracam w prawo to po chwili mi myszka ucieka z okna gry potem emulowałem pulpit o rozdzielczości takiej jaką mam podstawowo (chodzi mi o taką jaką mam normalnie na zwykłym pulpicie itp) i okno gry było małe (takie jak pod wcześniejszą rozdzielczością emulowanego pulpitu i nadal mi “uciekała myszka”

czy jest sposób aby gry pod wine działały mi bez emulowania wirtualnego pulpitu na tym monitorze bez komunikatu input not supported ?

mam monitor Acer 6185H

z góry dziękuje za pomoc

przepraszam jeżeli nie bardzo zrozumiale opisałem problem

Dodane 19.05.2012 (So) 11:34

ok przepraszam chwilke pomyślałem i wymyślałem więc tak:

  1. w konfiguracja wine zaznaczyłem automatycznie przechwyć mysz w oknach pełnoekranowych

  2. jeżeli chodzi o grę (ace of spades) ustawiłem duża rozdzielczość i wszystko działa ladnie (ale z emulacją pulpitu)

jednak i tak chciałbym żeby ktoś pomógł z tym problemem bez emulacji bo o ile wiem emulowanie pulpitu troszke ramu ciągnie

No mam ten sam problem na 1 rozdzielczości 800x600, tzreba by pokombinować na częstotliwości i poblokować niektóre.

dodam że w monitorze mam on opcje auto konfiguracji rozdzielczośći ale nie wiem jak ją wyłączyć