Problem z grami, powolne chodzenie gry

I Ty chciałeś grać w te gry na full detal? Masz za slaby proc i oczywiście karte graficzną. Co z tego że masz 3gb RAM i Core2Duo 2.ghz, ja mam w swoim PC AMD 7750+ i 2gb RAM i HD2400Pro i nawet Most Wanted na full nie działa. Zapomnij o graniu w najnowsze gry, a najlepiej to sprzedaj tego laptopa i kup sobie normalnego PC.

kamil697 - tą wypowiedź też zignorujesz i będziesz wierzył w swojego laptopa z Tesco na wagę? Pomyśl człowieku, skoro 2047129386 osób mówi ci, że wina leży w grafie i twoim zakichanym sprzęcie, a ty dalej swoje, to po *** zakładasz tu temat?

A ja mam do powiedzenie tyle: Nie ośmieszaj się jeszcze bardziej, nawet nie potrafisz rozpoznać kto się zna, a kto nie. A jakbym kupował komputer w Markecie to pewnie bym pisał takie bzdury jak ty, ale niestety nie muszę się ośmieszać, bo wiem co kupuje, jak kupuje i po co kupuje, a ty najwyraźniej nie za bardzo. Smutne :frowning:

Dodane 24.01.2009 (So) 14:23

Jedyna rada jaką można ci napisać to najlepiej sprzedaj blaszaka, laptopa to może kupisz coś lepszego za 2000zł :frowning:

No jak ktos pisal, laptop nie jest zbytnio przeznaczony do gier:P zaznacze, ze ja mam gf’a 6600gt i na 1024x768 moglem spokojnie sobie grac w undercovera, i nawet z maksymalnym uzyciem hdr’a, ktory tylko utrudnial widocznosc:P

pierwsza rzecz, ktorej nie warto robic, to uzywac visty, system kapota, uzywaj XP, zanim jakies gry zaczna w pelni korzystac z DX10 troche minie… zamiast visty juz lepiej uzyj windows 7 pomimo ze to beta, ale przynajmniej zoptymalizowany tak jak winno byc z vista.

Dwa, jak chcesz testowac grafe, uzyj obojetnie ktorego 3dmarka i porownaj wyniki z jakimis kartami obecnymi w sieci.

A co do ramu, ram to pamiec, wiec im jej wiecej, tym wiecej rzeczy wykona sie w pamieci nizli na plikach stronicowania co raczej poprawi ladowanie gier dzieki duzej przestrzeni do strzymania danych bez potrzeby ladowania, ale toi tak zalezy od jakosci kodu. Renderowanie obrazu to owszem grafika, ale bez optymalizacji nawet najlepsza grafa nie uciagnie krzywego kodu:P

Mówisz teraz o samym programowaniu słaby kod wsze wymagania. A co do systemu to różnicy w grze nie będzie max 1-2FPSów. Temat nadaje się do zamknięcia bo już wszystko jest przedyskutowane. Laptop jest za słaby i nic tego nie zmieni! kamil697 jest albo za młody albo za stary żeby to zrozumieć i dalsza rozmowa nie ma sensu. Podałem link to testów i doskonale widać że ta karta nie pociągnie żadnej nowej gry nawet gdyby to była winna sterowników czy czego cokolwiek innego! Jedyne co można jeszcze zrobić to zainstalować Catalyst 8.12 i cieszyć się z tych kilku klatek więcej ale w grze typu Rome total war czy NFS Porsche :slight_smile:

Nikt z was nie miał racji byłem w serwisie u znajomego i wszystko zrobił i jest ok i nie była to wina karty ani sprzętu

Bo wszystko działa!! Tylko karty graficzne mają to do siebie że się różnią !!

Są karty mocne i są słabe oraz zintegrowane!! Twoja jest na samym dnie wraz z innymi zintegrowanymi!!

Karty mają swoje parametry takie jak rodzaj pamieci, taktowanie pamięci, taktowanie rdzenia, taktowanie US, i ilość US!!

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html zobacz gdzie jest na liście twoja karta!! powiem ci jeszcze że to wersja nie zintegrowana więc mocniejsza!! I zobacz ile ma GFl i porównaj chociaż z 3650 albo jaką kol wiek z serii 4xxx !!

Skoro to nie była wina sprzętu, ani karty to czego? Twojego mózgu? Wybacz, ale chyba nie powinieneś pisać tutaj na forum, tylko narobisz sobie wrogów.

wszerad , klawiatura Ci się zacina? Wyedytuj swojego posta i usuń zbędne wykrzykniki.

uhuh, czyzby znajomy w serwisie dal mocniejszego lapa?:PPP

Ludzie ale wy jesteście dziwni :/, sam posiadam laptopa(nawet trochę słabszego od autora posta, AMD Athlon 64x2 Dual Core 1,9gz,4gb Ram, Ati Mobility Radeon HD3200(704mb)), i mi większość gier działa np.Undercover- Srednie detala, działa pięknie, Call of Duty 4- Średnio-wysokie detale też działa ładnie, Half life 2- Roz. 1024x768, Maks Detale, chodzi cudownie. I problem autora nie leży w sprzęcie na 100%, owszem może nie pogra w Mirror’s Edge na maks detalach, ale jeśli mówi że nawet na najniższych detalach tnie to jest to wina czegoś innego, może ma virusa który zabiera z 20-30% wydajności procka albo co innego. Jak nie wiecie to nie piszcie, w takich problemach powinni się wypowiadać tylko tacy co sami maja laptopa, bo mogą wtedy porównać…

Ps. I nie kupiłem laptopa w markecie, tylko w sklepie komputerowym “Infores”. A jeżeli ktoś tak sądzi to znaczy że sam nie ma dobrego kompa i zazdrosci :stuck_out_tongue:

Trochę stary ten temat ale przynajmniej jedna osoba wypowiedziała się mądrze

No, bo twoje wypowiedzi na pewno nie są mądre. Chłopaki (i dziewczyny :P) Porównywanie GTA4 do Half Life2 co najmniej nie ma sensu. Sam piszesz, że gra chodzi Ci płynnie w 1024x768. To jest bardzo niska rozdzielczość jak na dzisiejsze czasy. Porównaj sobie teraz takiego GTA4 z końca 2008 roku, który jest dość dziurawy z Half Life 2 z 2005 roku (o ile się nie mylę to może nawet 04) ze wszystkimi patchami/dodatkami. Skoro komputer pozwala Ci grać w gre z 05 roku na 1024x768 to w dziurawą gre z 08 nie pograsz wcale. Tylko nie mów, że powinny się wypowiadać znające się osoby. Widać, że nic nie czytałeś o GTA4 i problemami z wydajnością. To tak jakbyś porównywał jabłko zerwane rok temu ze świeżym bananem…

Więc ludzie: Nie spodziewajcie się nie wiadomo czego po laptopach za 2000zł bo to jest do biznesu ( BIZNESU nie gier), tym bardziej jak nic nie wiecie o wymaganiach/błędach samej gry.

Po 1 napisałem że w rozdzielczości 1024x768, ponieważ to maksymalna rozdzielka w HL2 tak samo w NFS Undercover, a po 2 niska rozdzielka to 800x480,800x600.

To, że w laptopie masz matryce nieobsługującą rozdzielczości >1024x768 to nie znaczy, że gra nie obsługuje większej…

  • Jakby tak było to nikt by nie kupował monitorów większych niż 17". Bo większe mają rozdzielczość natywną >1024x768.

  • Niska rozdziałka 800x480, 800x600 to była dopóki nie zaczęli robić monitorów większych niż 17"

  • U mnie na Samsungu T220 NFS Carbon ma największą rozdzielczość 1280x1024…

Nie próbuj się nawet kłócić.

Dodane 22.02.2009 (N) 19:29

BTW: Po co napisałeś swojego 1 posta, skoro HL2 a GTAIV to jak niebo, a ziemia?

Ale ty mnie wkurwiasz omg… w laptopie moja maks rozdzielka to 1280x800 to czemu w HL2 maksymalna to 1024x768? tak samo w nfs undercover…

bo 1280x800 to nie jest rozdzielczość 4:3… O ile się nie mylę to 16:10.

Proste?

A wiesz, że tu nie wolno przeklinać? :wink:

Dodane 22.02.2009 (N) 19:40

BTW: Skoro DALEJ mi nie wierzysz:

  • jakim cudem grałem w HL2 LC w 1680x1050?

  • jeśli DALEJ mi nie wierzysz, popatrz na jakiekolwiek testy z HL2, pewnie ujrzysz test w 1680x1050.

  • prosze, nie pisz bezsensownie.

Bullshit. Jego laptop spełnia troche powyżej minimalnych wymagań dla gta iv czyli powinien pograć na minimalnych detalach. Sam mam bardzo podobnego i na low smiga plynnie. A ten radeon 3470 ma 256mb a nie 1.5gb, nie patrz na to ze pokazuje ci w hyper memory 1.5gb.

To rzeczywiście nikt nie czytał o błędach GTA4?.. OMG!

Widocznie tylko ty czytales, kurna pewnie jakies ruskie strony :confused:

Tak, ruskie strony. Ludzie, nie ośmieszajcie się.

"Wymagania minimalne:

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz

* 1,5 GB RAM

* 16 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)"

“Grand Theft Auto IV cierpi również na inną, bardzo ważną przypadłość. Mianowicie spadek płynności, gdy na ekranie pojawia się więcej akcji. Modele niektórych postaci również nie wyglądają zbyt dobrze, ale to udało się zatuszować przez różne filtry. Autor zapowiedzi zwraca jednak uwagę, że wszystkie te błędy i niedociągnięcia są i tak mniej uciążliwe niż w poprzednich częściach. Oby.”

Ruskie strony? Brawo =D> . Pierwsze, lepsze.