Problem z grami, powolne chodzenie gry

(Kamil697) #1

Mam problem z grami chodzą powolnie nie wszystkie ale większość gram na laptopie

TOSHIBA

dwu rdzeniowy procesor Intel® Core2 Duo CPU T5750 @ 2.00GHz

RAM 3GB

Microsoft Windows Vista Home Premium Edition, 32-bit

ATI Mobility Radeon HD 3470 1.5 GB

Najbardziej powolnie chodziła gra Need for Speed: Undercover poleci ona spokojnie lecz nawet na najmniejszych detalach chodzi bardzo powolnie i nie da się grać, Władca Pierścieni: Podbój na najmniejszych także chodzi wolno ale tu się da jakoś pograć i Mirror’s Edge tu widać to minimalnie lecz też na najmniejszych detalach a i jeszcze GTA IV też na najmniejszych i nie da się grac. Podałem przykładowe gry w które ostatnio grałem a raczej próbowałem grać.

Wie ktoś może ja rozwiązać ten problem żeby wszystko chodziło płynnie i tak jak należy.

(Wiktor 1996 96) #2

zmniesz rozdzielczość

(Tomasz Cyc) #3

Na lapku w GTA IV nie pograsz, moim zdaniem procesor powinieneś mieć chociażby 2.5GHz a Grafika też słaba jest, powinieneś mieć chociaż Radeona z serii 48xx to, że ten twój ma dużo pamięci nie pomoże... chociaż też dużo zależy od systemu ponieważ vista ciągnie znacznie więcej od sprzętu, na Xp gry z takim sprzętem by chodziły Ci znacznie lepiej.

(Kamil697) #4

GTA IV nie poleci na full ale sprawdziłem na minimalnych powinno śmigać tak jak z innymi grami a chodzą powolnie nie chodzi mi o to ze się tną wszytko chodzi płynnie tylko ze ta jak by w zwolnionym tempie

(Tomasz Cyc) #5

no to tak jak kolega wcześniej pisał spróbuj zmniejszyć rozdzielczość, im większa tym płynność gry spada

(Kamil697) #6

Próbowałem i nic z tego...

(SeBoLaS) #7

Laptop zawsze jest mniej wydajny niż zwykły blaszak nawet niby o takich samych podzespołach,po prostu komputer nie wyrabia i nic z tym nie zrobisz :slight_smile:

(Kamil697) #8

Wiem wiem ale na najmniejszych detalach gra która poleci na spokojnie na full tak chodzi na pewno jest jakieś rozwiązanie

(Wszerad91) #9

Tylko sprzęt tu ogranicza wydajność nic innego! I jestem pewien że to grafika...

(Kamil697) #10

Ze strony sprzętu jest raczej wszystko ok, jakim programem mogę sprawdzić np. wydajność sprzętu lub coś takiego w grach takich jak

Need for Speed: Undercover

Władca Pierścieni: Podbój

Mirror’s Edge

GTA IV

Saints Row 2

(Wszerad91) #11

http://www.legitreviews.com/article/652/1/ masz tu test swojej karty i zobacz jak sobie radzi co prawda w innych grach. Wydajność jest minimalna i w żadnej grze nie oferuje płynności!

(Kamil697) #12

Test jest na 256MB ram ja mam tego o wiele więcej i jestem pewien że od strony karty i całego sprzętu jest ok

(Wszerad91) #13

RAM nie ma żadnego znaczenia! ludzie ale wy naiwni w każde reklamie podają ile ramu ale o grafice milczą to właśnie jeden z chwytów. RAM jest tylko potrzebny do wyższych rozdzielczości a większe znaczenie ma szybkość użytej! !!

(Kamil697) #14

Powiem ci że pogram oddam go dzisiaj do serwisu i będę wiedział czego jest to przyczyna bo tutaj odpowiedzi nie dostane ani żadnej pomocy każdy tylko ze to jest winna grafiki a jestem pewien że nie! !!

(Wszerad91) #15

No zobaczymy ale ja jestem pewien że ta karta jest za słaba! Na moim 3650 w SC jak było za dużo przeciwników to mi chodził niemiłosiernie wolno. A jak miałem 9200SE to NFS na min się wieszał a zintegrowana grafa wcale nie jest lepsza.

(Kamil697) #16

Oddałem sprawdzili to czy od strony sprzętu jest ok i wszystko jest ok o nic więcej nie prosiłem ponieważ nad jakim innym sprawdzeniem musiał bym czekać nawet ponad 2 tygodnie ponieważ maja tyle zleceń a i jeszcze jedno w Saints Row 2 włączyłem ustawiłem rozdziałkę na 1024×768 na wysokie detale chodziło dobrze tylko jak mówiłem tak jak by w spowolnionym tempie wiec postanowiłem ustawić na detale średnie było prawie ok tylko to mnie jeszcze nie zadowalało więc ustawiłem na najniższe było ok na rozdzielczości 1024×768 ale przestawiłem z powrotem na najwyższe i jest ok ale tylko z Saints Row 2 i z tego wynika ze to nie wina karty i w serwisie tez zrobili tak bo im o tym powiedziałem i tez było ok ale tylko w jednej grze

(Wszerad91) #17

Z tego co zapisałeś wynika tylko że Saints Row 2 ma niższe wymagania "przestawiłem z powrotem na najwyższe i jest ok ale tylko z Saints Row 2" a reszty twoja grafika nie ogarnia... To dziwne bo wymagania tej gry są dość wysokie a twoja karta ich nie spełnia.

Odwołuje się jeszcze do testu który ci podałem wcześniej tam masz podaną wydajność tej grafiki na tle innych i nie ma znaczenia ile twoja ma ramu bo różnice w klatkach nie będą większe niż 5% i to w skrajnych wypadkach przy takiej rozdzielczości. Nie zawracał głowy serwisantom bo to jest właśnie objaw za słabej grafiki "zwolnione tempo" albo mała ilość FPS w grze.

Możesz zrobić test przy użyciu programu Fraps odpal go i po ustawiaj żeby wyświetlał ilość FPS i odpal grę w różnych rozdzielczościach jeżeli ilość FPS będzie stała będzie to oznaczało słaby procesor jeżeli ilość się zmieni ale nie przekroczy 30FPS nie masz co marzyć o płynnej grze. Innych możliwości nie ma no może jeszcze tryb oszczędzania baterii. Poszukaj opcji gdzieś w Panelu sterowania albo kliknij na ikonę baterii w dolnym prawym rogu i zmień na tryb na maksymalną wydajność.

(Kamil697) #18

Jeżeli nie przekroczy 30 nie mm co marzyć?? musisz się mylić na blaszaku tez sprawdziłem i nie przekracza 30 a gra chodzi na full i wszystko jest ok i na laptopie było to sam nie przekroczyło 30

blaszak:

Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2x 2.20GHz

NVIDIA GeForce 8600 GT 256MB

RAM 3GB

Microsoft Windows XP Home Edition

(Toffik325) #19

kamil697 - to po *** tutaj pisałeś? Skoro wiesz w czym tkwi problem... No zobaczymy! Ma radeona z numerkiem 3 na przodzie i myśli, że zdziała cuda.

WINOWAJCA: ATI Mobility Radeon HD 3470 1.5 GB

Człowieku, Twój extra laptop z marketu nie spełnia nawet zalecanych wymagań gier. Jak chcesz "tym" grać? Zastanów się najpierw nim coś napiszesz... Albo raczej następnym razem jak będziesz miał zamiar kupować taki shit to skonsultuj się z nami....

BTW: Blaszak też full wypas =D>

30FPS to granica płynności, jedyna osoba, która się myli to TY! To, że nie potrafisz zauważyć różnicy między <30, a >30 to nie nasz wina... a to, że od początku się z nami kłócisz a klocek z tego jest to wiesz..

(Kamil697) #20

Właśnie tego nie wiem a ty ze swoimi chamskimi odpowiedziami to możesz odzywać się do swojej ****** jeśli kupujesz komputer w supermarkecie to gratulacje i powodzenia i dodam ci ze winowajca nie jest karta. Jeśli sam posiadasz jak to napisałeś "shit" to tez powodzenia.Laptop jest dobry widać po twojej odpowiedzi ze sam nie masz czegoś takiego i tylko możesz sobie pozazdrościć, pewnie sam kupujesz w markecie.Jesli masz takie zdanie na ten temat to sobie to przemilcz nie potrzebna mi twoja wypowiedz chce odpowiedz osoby która się na tym zna a nie kogoś takiego jak ty...