Problem z grami, powolne chodzenie gry

Mam problem z grami chodzą powolnie nie wszystkie ale większość gram na laptopie

TOSHIBA

dwu rdzeniowy procesor Intel® Core2 Duo CPU T5750 @ 2.00GHz

RAM 3GB

Microsoft Windows Vista Home Premium Edition, 32-bit

ATI Mobility Radeon HD 3470 1.5 GB

Najbardziej powolnie chodziła gra Need for Speed: Undercover poleci ona spokojnie lecz nawet na najmniejszych detalach chodzi bardzo powolnie i nie da się grać, Władca Pierścieni: Podbój na najmniejszych także chodzi wolno ale tu się da jakoś pograć i Mirror’s Edge tu widać to minimalnie lecz też na najmniejszych detalach a i jeszcze GTA IV też na najmniejszych i nie da się grac. Podałem przykładowe gry w które ostatnio grałem a raczej próbowałem grać.

Wie ktoś może ja rozwiązać ten problem żeby wszystko chodziło płynnie i tak jak należy.

zmniesz rozdzielczość

Na lapku w GTA IV nie pograsz, moim zdaniem procesor powinieneś mieć chociażby 2.5GHz a Grafika też słaba jest, powinieneś mieć chociaż Radeona z serii 48xx to, że ten twój ma dużo pamięci nie pomoże… chociaż też dużo zależy od systemu ponieważ vista ciągnie znacznie więcej od sprzętu, na Xp gry z takim sprzętem by chodziły Ci znacznie lepiej.

GTA IV nie poleci na full ale sprawdziłem na minimalnych powinno śmigać tak jak z innymi grami a chodzą powolnie nie chodzi mi o to ze się tną wszytko chodzi płynnie tylko ze ta jak by w zwolnionym tempie

no to tak jak kolega wcześniej pisał spróbuj zmniejszyć rozdzielczość, im większa tym płynność gry spada

Próbowałem i nic z tego…

Laptop zawsze jest mniej wydajny niż zwykły blaszak nawet niby o takich samych podzespołach,po prostu komputer nie wyrabia i nic z tym nie zrobisz :slight_smile:

Wiem wiem ale na najmniejszych detalach gra która poleci na spokojnie na full tak chodzi na pewno jest jakieś rozwiązanie

Tylko sprzęt tu ogranicza wydajność nic innego! I jestem pewien że to grafika…

Ze strony sprzętu jest raczej wszystko ok, jakim programem mogę sprawdzić np. wydajność sprzętu lub coś takiego w grach takich jak

Need for Speed: Undercover

Władca Pierścieni: Podbój

Mirror’s Edge

GTA IV

Saints Row 2

http://www.legitreviews.com/article/652/1/ masz tu test swojej karty i zobacz jak sobie radzi co prawda w innych grach. Wydajność jest minimalna i w żadnej grze nie oferuje płynności!

Test jest na 256MB ram ja mam tego o wiele więcej i jestem pewien że od strony karty i całego sprzętu jest ok

RAM nie ma żadnego znaczenia! ludzie ale wy naiwni w każde reklamie podają ile ramu ale o grafice milczą to właśnie jeden z chwytów. RAM jest tylko potrzebny do wyższych rozdzielczości a większe znaczenie ma szybkość użytej! !!

Powiem ci że pogram oddam go dzisiaj do serwisu i będę wiedział czego jest to przyczyna bo tutaj odpowiedzi nie dostane ani żadnej pomocy każdy tylko ze to jest winna grafiki a jestem pewien że nie! !!

No zobaczymy ale ja jestem pewien że ta karta jest za słaba! Na moim 3650 w SC jak było za dużo przeciwników to mi chodził niemiłosiernie wolno. A jak miałem 9200SE to NFS na min się wieszał a zintegrowana grafa wcale nie jest lepsza.

Oddałem sprawdzili to czy od strony sprzętu jest ok i wszystko jest ok o nic więcej nie prosiłem ponieważ nad jakim innym sprawdzeniem musiał bym czekać nawet ponad 2 tygodnie ponieważ maja tyle zleceń a i jeszcze jedno w Saints Row 2 włączyłem ustawiłem rozdziałkę na 1024×768 na wysokie detale chodziło dobrze tylko jak mówiłem tak jak by w spowolnionym tempie wiec postanowiłem ustawić na detale średnie było prawie ok tylko to mnie jeszcze nie zadowalało więc ustawiłem na najniższe było ok na rozdzielczości 1024×768 ale przestawiłem z powrotem na najwyższe i jest ok ale tylko z Saints Row 2 i z tego wynika ze to nie wina karty i w serwisie tez zrobili tak bo im o tym powiedziałem i tez było ok ale tylko w jednej grze

Z tego co zapisałeś wynika tylko że Saints Row 2 ma niższe wymagania “przestawiłem z powrotem na najwyższe i jest ok ale tylko z Saints Row 2” a reszty twoja grafika nie ogarnia… To dziwne bo wymagania tej gry są dość wysokie a twoja karta ich nie spełnia.

Odwołuje się jeszcze do testu który ci podałem wcześniej tam masz podaną wydajność tej grafiki na tle innych i nie ma znaczenia ile twoja ma ramu bo różnice w klatkach nie będą większe niż 5% i to w skrajnych wypadkach przy takiej rozdzielczości. Nie zawracał głowy serwisantom bo to jest właśnie objaw za słabej grafiki “zwolnione tempo” albo mała ilość FPS w grze.

Możesz zrobić test przy użyciu programu Fraps odpal go i po ustawiaj żeby wyświetlał ilość FPS i odpal grę w różnych rozdzielczościach jeżeli ilość FPS będzie stała będzie to oznaczało słaby procesor jeżeli ilość się zmieni ale nie przekroczy 30FPS nie masz co marzyć o płynnej grze. Innych możliwości nie ma no może jeszcze tryb oszczędzania baterii. Poszukaj opcji gdzieś w Panelu sterowania albo kliknij na ikonę baterii w dolnym prawym rogu i zmień na tryb na maksymalną wydajność.

Jeżeli nie przekroczy 30 nie mm co marzyć?? musisz się mylić na blaszaku tez sprawdziłem i nie przekracza 30 a gra chodzi na full i wszystko jest ok i na laptopie było to sam nie przekroczyło 30

blaszak:

Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2x 2.20GHz

NVIDIA GeForce 8600 GT 256MB

RAM 3GB

Microsoft Windows XP Home Edition

kamil697 - to po *** tutaj pisałeś? Skoro wiesz w czym tkwi problem… No zobaczymy! Ma radeona z numerkiem 3 na przodzie i myśli, że zdziała cuda.

WINOWAJCA: ATI Mobility Radeon HD 3470 1.5 GB

Człowieku, Twój extra laptop z marketu nie spełnia nawet zalecanych wymagań gier. Jak chcesz “tym” grać? Zastanów się najpierw nim coś napiszesz… Albo raczej następnym razem jak będziesz miał zamiar kupować taki ■■■■ to skonsultuj się z nami…

BTW: Blaszak też full wypas =D>

30FPS to granica płynności, jedyna osoba, która się myli to TY! To, że nie potrafisz zauważyć różnicy między <30, a >30 to nie nasz wina… a to, że od początku się z nami kłócisz a klocek z tego jest to wiesz…

Właśnie tego nie wiem a ty ze swoimi chamskimi odpowiedziami to możesz odzywać się do swojej ****** jeśli kupujesz komputer w supermarkecie to gratulacje i powodzenia i dodam ci ze winowajca nie jest karta. Jeśli sam posiadasz jak to napisałeś “■■■■” to tez powodzenia.Laptop jest dobry widać po twojej odpowiedzi ze sam nie masz czegoś takiego i tylko możesz sobie pozazdrościć, pewnie sam kupujesz w markecie.Jesli masz takie zdanie na ten temat to sobie to przemilcz nie potrzebna mi twoja wypowiedz chce odpowiedz osoby która się na tym zna a nie kogoś takiego jak ty…