Problem z grami Windows 8

(Harnasiuspalto) #1

Witam,wczoraj kupiłem nowego lapka z Windowsem 8. Niestety przykładowo w grze League of Legends mam 20 FPS przy nie najgorszym sprzęcie mój poprzedni laptop był słabszy z Windowsem 7 i miałem spokojnie 40 FPS. Identyczne problemy występują z grą Medieval 2 Total War,gra działa fatalnie na moim starym komputerze stacjonarnym przy Windowsie xp gra chodziła płynniej.

Intel Pentium B890 2,4GHz (Dwurdzeniowy)

Ram 4Gb DDR3

AMD Radeon HD 7670M

Proszę o pomoc,bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia dlaczego mój laptop przy grach jest tak słaby :slight_smile: Pozdrawiam!

(rgabrysiak) #2

Cześć

Spróbuj wgrać nowsze bądź starsze sterowniki do karty graficznej.

Z jakiego planu zasilania korzystasz?

Tak na marginesie to masz kiepski procesor w stosunku do karty więc nie dziw się że całość działa jak działa.

(Harnasiuspalto) #3

Nowsze bądź starsze sterowniki mogły by pomóc? Przy kupnie już było wszystko poinstalowane i nie wiem ile czasu teraz będę musiał poświęcić na poprawki…

Co masz na myśli co do drugiego pytania?

(rgabrysiak) #4

Cześć

Jak masz ustawiony plan zasilania w momencie kiedy włączasz grę (Power Saver, Balanced czy High Performance)?

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -plans-faq

(Harnasiuspalto) #5

Zgodny ze standardem Energy Star #-o Zmieniłem na wysoką wydajność,ale co to ma wspólnego z płynnością gier?

(Linkfan) #6

Zobacz w menadżerze urządzeń czy przypadkiem nie masz oprócz tego Radeona zintegrowanego Intela… :slight_smile: Jeśli tak to komp korzysta z integry trzeba gdzieś w opcjach przełączyć, ale to już Ci nie powiem gdzie może ktoś inny :slight_smile:

(Harnasiuspalto) #7

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić… :frowning:

(Linkfan) #8

Daj “Flaga Windows” + Pause / Break (lub PPM na Mój Komputer i dajesz właściwości) i tam masz menadżer urządzeń po lewej stronie w kolumnie i tam już znajdziesz.

Najlepiej to podaj dokładny model laptopa :slight_smile:

(rgabrysiak) #9

Cześć

Np. to że na planie zasilania wysoka wydajność laptop wykorzystuje całe dostepne zasoby np. procesor, kartę etc. a na planie oszczędzanie energii jak sama nazwa tak wykorzystuje dostepne zasoby oszczędzać energię bądź wydłużyć pracę na baterii.

(Harnasiuspalto) #10

Masz racje kolego,jest Intel Hd oraz Radeon,ale niewiem jak ustawić na jedną. Jestem kompletnie zielony niestety w tych sprawach.

(rgabrysiak) #11

Cześć

Domyślnie czyt. jak laptop nie jest obciążony korzysta z grafiki Intela jak potrzeba większej wydajności używa karty Radeon.

Sprawdź czy w ustawieniach karty Radeon czy nie masz możliwości przypisać aby gra uruchamiała się właśnię z ta kartą.

W laptopach z kartą NVIDIA można chyba kliknąć ppm np. na ikonce z grą i wybrać z którą karta ma się uruchomić, czy jest coś takiego w laptopach z Radeonem tego nie wiem.

(Harnasiuspalto) #12

Nie widzę takiej możliwości niestety. Czy tak jak mówisz nie powinno się robić bez żadnych ustawień? To dziwne,że muszę ustawiać by Radeon działał do gier…

(rgabrysiak) #13

Cześć

Teoretycznie po zmianie planu zasilania na wysoka wydajność laptop powinien uruchomić grę z kartą Radeon. Praktyka pokazuje jednak że trzeba w ustawieniach karty przypisać aby dana gra uruchamiała się właśnie z tą kartą.

Poszukaj w ustawieniach karty Radeon odpowiedniej opcji czyli przypisania gry do karty Radeon, jest tam na pewno.

Nie powiem ci dokładnie gdzie ponieważ nie mam takiej karty w laptopie.

(Harnasiuspalto) #14

Chyba mam w laptopach z Radeonem jest tak samo,ale zaraz poustawiam i dam znać czy wszystko działa poprawnie :smiley:

(Fanboj O) #15

Jeśli komputer kupiłeś do gierek, to przestaw na radeona w biosie na stałe i już.

(Harnasiuspalto) #16

Wszystko chodzi jak pszczółka ! Dziękuje panowie! =D>