Problem z grami - zacinają się

Witam,

Jestem posiadaczem 2 tygodniowego Asusa X53S, Intel Core i5-2430M, 2,4GHz, GeForce GT 540M 1GB, 8Gb Ramu.

I dzisiaj pojawił się następujący problem, przy odpaleniu jakiejkolwiek gry (Deluxe Ski Jumping z 2001, Heores 3, NBA 2k12) strasznie się one zacinają, nie wiem czym to jest spowodowane, może niektórzy napiszą że laptop nie jest do gier, ale żeby nawet DSJ z kwadratowa grafiką się ciął to znaczy że coś jest nie tak.

edit:

zauważyłem też że gadżet Intel Turbo Boost na pasku gadżetów windowsa jakby przestałdziałać, nie pokazuje zmiany taktowania procesora, co wcześniej było rzeczą normalną i przy badaniu wydajnosci systemu windows spadłą ocena Wydajności grafiki dla interfejsu windows aero z 4,7 do 3,5 oraz wydajnosc 3d w grach z 7,4 do 6,6.

nie wiem czy bedzie to przydatne ale niepokoi mnie to.

Wymieniłeś same starsze gierki spróbuj odpalić je w trybie zgodności z windows xp. Jeżeli nie pomorze odinstaluj i zainstaluj ponownie stery od karty. A jeżeli to też nie poprawi sytuacji wrzuć płytke z windowsem i wybierz naprawianie systemu może coś z winem się pokopało i zamula.

Pozdro.

Dodane 11.01.2012 (Śr) 14:30

sory za orta :slight_smile:

Dodane 11.01.2012 (Śr) 14:38

Napisz jeszcze jaka wersja wina 32 czy 64 bo jak 64 to może być problemem ze starszymi gierkami robionymi pod systemy 32 bitowe.

po drugim wyłączeniu kompa po wykryciu problemu wszystko wrocilo do normy. wcześniej te gierki odpalalem normalnie, a nie w trybie zgodnosci i smigaly tylko tak dwa razy się cięło.

Nie same stare gierki bo NBA 2k12 jest z 11.2011.

Windows 7 64bit, i jeszcze pytanie bo mam partycje recovery i przy naprawianiu z partycji wyskakuje komunikat ze dane zostana usuniete. Na viscie jak odpalalem naprawianie z plytki nie usuwalo danych, tak wiec czy jak wypalę płytkę z Win7 to dalej bedzie tak że naprawianie systemu usuwa dane czy tak jak to bylo w przypadku naprawy z plytki Visty?

Naprawa z płytki nie powinna usunąć danych. Podmieniane są tylko pliki windowsa.