Problem z grami - zacinają się

(K Lazenski) #1

Witam,

Jestem posiadaczem 2 tygodniowego Asusa X53S, Intel Core i5-2430M, 2,4GHz, GeForce GT 540M 1GB, 8Gb Ramu.

I dzisiaj pojawił się następujący problem, przy odpaleniu jakiejkolwiek gry (Deluxe Ski Jumping z 2001, Heores 3, NBA 2k12) strasznie się one zacinają, nie wiem czym to jest spowodowane, może niektórzy napiszą że laptop nie jest do gier, ale żeby nawet DSJ z kwadratowa grafiką się ciął to znaczy że coś jest nie tak.

edit:

zauważyłem też że gadżet Intel Turbo Boost na pasku gadżetów windowsa jakby przestałdziałać, nie pokazuje zmiany taktowania procesora, co wcześniej było rzeczą normalną i przy badaniu wydajnosci systemu windows spadłą ocena Wydajności grafiki dla interfejsu windows aero z 4,7 do 3,5 oraz wydajnosc 3d w grach z 7,4 do 6,6.

nie wiem czy bedzie to przydatne ale niepokoi mnie to.

(Slaeer) #2

Wymieniłeś same starsze gierki spróbuj odpalić je w trybie zgodności z windows xp. Jeżeli nie pomorze odinstaluj i zainstaluj ponownie stery od karty. A jeżeli to też nie poprawi sytuacji wrzuć płytke z windowsem i wybierz naprawianie systemu może coś z winem się pokopało i zamula.

Pozdro.

-- Dodane 11.01.2012 (Śr) 14:30 --

sory za orta :slight_smile:

-- Dodane 11.01.2012 (Śr) 14:38 --

Napisz jeszcze jaka wersja wina 32 czy 64 bo jak 64 to może być problemem ze starszymi gierkami robionymi pod systemy 32 bitowe.

(K Lazenski) #3

po drugim wyłączeniu kompa po wykryciu problemu wszystko wrocilo do normy. wcześniej te gierki odpalalem normalnie, a nie w trybie zgodnosci i smigaly tylko tak dwa razy się cięło.

Nie same stare gierki bo NBA 2k12 jest z 11.2011.

Windows 7 64bit, i jeszcze pytanie bo mam partycje recovery i przy naprawianiu z partycji wyskakuje komunikat ze dane zostana usuniete. Na viscie jak odpalalem naprawianie z plytki nie usuwalo danych, tak wiec czy jak wypalę płytkę z Win7 to dalej bedzie tak że naprawianie systemu usuwa dane czy tak jak to bylo w przypadku naprawy z plytki Visty?

(Slaeer) #4

Naprawa z płytki nie powinna usunąć danych. Podmieniane są tylko pliki windowsa.