Problem z grami

Właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą nowego komputera, do czasu kiedy zainstalowałem 1 grę… Mianowicie Far Cry 2. U brata na laptopie wszystko ładnie śmiga, a kiedy ja go uruchamiam, użytkuje go od 15-20 sekund po czym wychodzi do windowsa. Widziałem że ludzie ogólnie mają problem z ową grą zwłaszcza pod grafiki ATI Radeon, więc odpuściłem walkę ze ściąganiem patchów, łatek i nawet tej poprawki dla catalystów specjalnie dla Fra cry 2 (która zresztą też nie pomogła). Zainstalowałem na szybko Counter Strike 1.6, żeby zrelaksować się przy nim, niestety po 3 zwieszeniu się komputera po ok. 10 minutach gry (czyli również 3 resetach), zrezygnowałem. Ostatni już Crysis Warhead, to samo co Far Cry 2, tyle że gram ok. 3 minut i wracam do Pulpitu. Chłodzenie karty jest teoretycznie zabójczo dobre, ale kiedy rozkręciłem obudowę to wydawała mi się karta za ciepła, chodź w komputerowym mówili że te karty graficzne pracują na wysokich temperaturach nawet nie obciążane żadnymi grami. Reinstalacje sterowników od Catalystów 9.1 do 7.1 nie pomagały. Dane komputera:

Procesor: Dual Core E5200 2,5 ghz podkręcony do 3,5 ghz + chłodzenie pentagramu

Ram: Patriot 2x 2GB 900Hz+

Płyta głowna: Asus P5QL Pro

Karta graficzna: PALIT Radeon HD4870 1 GB (zmienione chłodzenie na 2 coolerki)

Zasilacz Antec Basiq 550W 22A/22A/25A

Obudowa Aerocool: V-touch z wielkim 40 cm wiatrakiem w bocznej ściance.

System: Windows Vista Ultimate 64 bit

Licze na szybko pomoc, pozdrawiam!

podkręcałeś pamięci

Chodzi o ram? Tak, ale tylko częstotliwość pracy. Właśnie instaluje Mirror’s Edge i zobaczę czy chociaż on działa.

Edit:

Tak jak myślałem, nie działa. Zmieniłem częstotliwość RAm na standartową ale nic nie dało, ale w tą grę grałem najdłużej, po czym pokazał mi się niebieski ekran i na dole pisało: “Duping psyhical memory to disk: odliczało do 100” kiedy doszło do 100, reset.

Moze wroc do domyslnych ustawien Biosu i wtedy sprawdz jak Ci gra dziala?

Czy sterowniki od chipu i grafiki masz zainstalowane 64 bitowe?

Pomogło wrócenie do domyślnych ustawień biosa :] ale ja chce mieć podkręcony procek! Więc w czym leżał problem? W pamięciach RAM?

Trudno tak powiedziec w czym lezal problem. Sprobuj zmniejszyc taktowanie procesora a najlepiej dowiedz sie wiecej o overclockingu. Takich artykulow jest w internecie tysiace.