Problem z grami

Witam:D przez długi czas nie grałem w gry które maja większe wymagania do czasu kiedy postanowiłem zagrać ponownie w Gothic 4.I tu niestety nie miła niespodzianka gra strasznie się przycinała zmiana na najniższe detale prawie nic nie dała a co ciekawe jakiś czas temu grałem w niego na średnich detalach. Pomyślałem ze gra może być zepsuta lub sterowniki są za stare ale przeinstalowanie sterowników nic nie dało. Zainstalowałem AC2 w którą grałem na Full detal z fps 30+ gra też się co jakiś czas przycinała podejrzewam że jeden z rdzeni w procesorze wysiadł ale nie wiem czy jest to możliwe wiec zwracam się do was. To mój sprzed

Intel® Pentium® Dual CPU E2220 @ 2.40GHz, 2399 MHz

NVIDIA GeForce 8600 GT (512 MB)

ram 2 gb DDR2

Co wy tak się upieracie na te siadające rdzenie? Gdyby wysiadł, to komputer w ogóle by się nie uruchomił. Przeprowadź dokładne testy wydajności CPU, pamięci, GPU i dysku twardego w stosownych benchmarkach. Zainstaluj starsze sterowniki do kart graficznej. Sprawdź ustawienia zasilania, czy np. procesor nie jest ustawiony na 50%. Sprawdź, czy komputer widzi całą pamięć.

Ja bym zaczął od sprawdzenia temperatury na CPU i GPU - polecam program HWMonitor.

skan antywirusem, duża ilosc wirusów drastycznie spowalnia kompa.

tak komputer czyta całą pamieć

tu są temperatury test z everesta:

Procesor 18 °C (64 °F)

Aux 38 °C (100 °F)

Procesor graficzny 54 °C (129 °F)

komputer jest czysty bez wirusów

Dodane 11.09.2011 (N) 18:15

jak przeprowadzić taki test?

Pamięć i CPU wstępnie możesz sprawdzić w evereście. Porównaj wyniki z podobnymi maszynami. Grafikę np w 3D markach.

goblin017 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038