Problem z grami

Plik wymiany to jest to samo co plik stronicowania o którym wyżej pisał Ci @krystian3w.

1 polubienie

I jak tam jesteś do na C robisz “wyłącz”, na D ustawiasz rozmiary na 4096 MiB w obu zakresach i będzie miał 4 GiB.

1 polubienie

Na oba dyski jest ustawiony 236mb

Czyli na C: mam ustawić “Bez pliku stronicowania” a na D: mam wpisać w dwa boxy 4096MB?

256 to stanowczo za mało przy 4GB RAM.
Musisz ustawić albo wartosci automatyczne. Tak by system sam ustawiał sobie wielkość pliku stronicowania wedle potrzeb. Lub ustawić odpowiednia wielkość na “sztywno”.
Sprawdź w menadżerze zadań - w zakładce “wydajność” ile aktualnie masz zajętej pamięci RAM.

2 polubienia

Mam ustawione “rozmiar kontrolowany przez system” a przez to, jest 236mb. Teraz aktualnie mam używane 1,25GB

Czyli rozumiem to tak - w dysku C: mam kliknąć “Bez pliku stronicowania” a w D: w dwóch okienkach wstawić wartość 4096mb i zrobić defragmentacje dysku C:

Ja bym po przeniesieniu na D zrobił ponowne uruchomienie, tak by ci nie zgłupiał system.

1 polubienie

Tak zrobie, mam na dzieje że laptop mi się od tego nie popsuje

Pisze mi coś takiego “Jeśli wyłączysz plik stronicowania lub ustawisz początkowy rozmiar na mniej niż 200mb i wystąpi błąd systemu, system Windows może nie zarejestrować szczegółów mogących pomóc w identyfikacji problemu. Czy chcesz kontynuować?”

A i mam ustawić w tych dwóch boxach na dysku D: Rozmiar początkowy (MB) i Rozmiar maksymalny (MB) na 4096? Bo ja mam 3,5GB ramu

Sorry że się tak dopytuje, ale to jest mój nowy laptop od rodziców i nie chcę, żeby się popsuł

A jeżeli bym wziął 4096 w 2 boxach na dysku C: a w D: wybrać “Brak pliku stronicowania” to też byłoby dobrze?

Narazie ustawiłem “Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków”

Nie byłoby dobrze.
Niektóre aplikacje potrzebują pliku wymiany, jak go nie dostaną, to mogą zachowywać się dziwnie.

Zaznacz opcje automatycznego zarządzania plikiem wymiany przez system i dokup pamięci RAM.

1 polubienie

Kliknąłem to co powiedziałeś. System teraz dał 3947MB. Dziękuje wszystkim za pomoc

PS: Dałem każdemu serduszko.