Problem z grami

Witam. Od dzisiaj pojawia mi sie taki komunikat gdy np. Zagram w gre. Czy to jest normalne? Jak włączyłem komputer to wyświetlił się komunikat że Windows zmienił pliki stronicowania. Da sie jakoś te komunikaty usunąć?

Ile RAM’u i jakie gry? Zakładam, że masz zbyt mało RAM’u w komputerze - stąd te komunikaty.

1 polubienie

3,85GB Ramu Gry: cs:go, Gta san andreas

I jeszcze Minecraft

Czyli 4 GiB, spróbuj może ustawić na sztywno plik stronicowania, by miał 1 GiB (1024 MiB).

1 polubienie

I od dzisiaj też nie moge grać w minecrafta (wcześniej przeznaczałem na niego 3,5GB teraz jak jest ustawione 3,5GB to wogóle sie nie włącza)

1 polubienie

Znowu się takie coś pojawiło: System Windows utworzył tymczasowy plik stronicowania na komputerze, ponieważ wystąpił problem z konfiguracją pliku stronicowania podczas uruchamiania komputera. Całkowity rozmiar pliku stronicowania dla wszystkich stacji dysków może być nieco większy od podanego rozmiaru

System przydzielił mi 236mb plików stronicowania. Jak to zmienić?

I pisze: Zalecane: 5920mb

A mógłbyś mi wytłumaczyć jak mam zmienić rozmiar plików stronicowania? Bo tam jest “Wartość minimalna” i “Wartość Maksymalna”

Masz w ogóle odpowiednia ilość wolnego miejsca na dysku by system mógł utworzyć odpowiedniej wielkości plik stronicowania? Bo na moje system nie ma go jak utworzyć i dlatego wyświetla monit o brakującej pamięci RAM.

1 polubienie

Zmień rozmiar pamięci wirtualnej

Jeśli otrzymujesz ostrzeżenia o małej ilości pamięci wirtualnej, musisz zwiększyć minimalny rozmiar pliku stronicowania. W systemie Windows początkowy rozmiar minimalny pliku stronicowania jest równy ilości pamięci RAM zainstalowanej w komputerze, a rozmiar maksymalny to trzykrotność ilości pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Jeśli na tych zalecanych poziomach są wyświetlane ostrzeżenia, zwiększ rozmiar minimalny i maksymalny.

  1. Otwórz aplet System, klikając przycisk Start Obraz przedstawiający przycisk Start, klikając prawym przyciskiem myszy pozycję Komputer , a następnie klikając pozycję Właściwości .
  2. W lewym okienku kliknij pozycję Zaawansowane ustawienia systemu Wymagane uprawnienia administratora . Jeśli pojawi się monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
  3. Na karcie Zaawansowane w obszarze Wydajność kliknij pozycję Ustawienia .
  4. Kliknij kartę Zaawansowane , a następnie w obszarze Pamięć wirtualna kliknij pozycję Zmień .
  5. Wyczyść pole wyboru Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków .
  6. W obszarze Dysk [etykieta woluminu] kliknij dysk, na którym znajduje się plik stronicowania przeznaczony do zmiany.
  7. Kliknij pozycję Rozmiar niestandardowy , wprowadź nowy rozmiar w megabajtach w polu Rozmiar początkowy (MB) lub Rozmiar maksymalny (MB) , kliknij pozycję Ustaw, a następnie kliknij przycisk OK .

Jak masz miejsce na dysku to mu ustaw na sztywno 4-6 GiB, jak nie możesz wymienić RAM-u na pojemniejszy (opcjonalnie dołożyć).

1 polubienie

Dysk C: ma wolne 7,48GB a D: 36,1GB

A to trochę lipa.

1 polubienie

Mam miejsca troche wyczyścić?

Ja bym może zaczął od defragmentacji, skoro zrobił ci plik o rozmiarze “256 MB”.

1 polubienie

Spróbuj przerzucić plik wymiany na dysk D na którym masz więcej miejsca.

2 polubienia

Mam wejść w Defragmentator dysków i zdefragmentować Dysk (C:)?

Jaki plik wymiany? (Nie kumaty jestem)

Tak. A jak jest coś bardzo nieważnego na C, to też możesz przed wywalić lub przenieść na D przed defragmentacją.

1 polubienie