Problem z graniem na lcd

(system) #1

Mam problem z graniem na lcd. Mianowicie gdy odpalam NFS:C lub TD:U gry jest nawet nie wlaczaja i wyskakuje bląd i czy wyslać raport czy nie ? jak rozwiazac ten problem?

(PaPuX) #2

To nie wina LCD tylko twojego kompa.

Wklej log raportu błędu

(system) #3

Co ma Monitor do tego?

(system) #4

Zapomnialem dodac ze to lcd to 26" tv. CZy to wina rozdzielszosci ? na Monitorze dziala normalnie

(Ziomixiu) #5

Widzę że kolega zamiast zwalać wine na kompa to sie monitorka czepił :slight_smile:

(PaPuX) #6

Tak to wina rozdzielczości, urządzenie takie jak TV nie ma pisanych instrukcji rozdzielczości gdyż na sztywno włącza progresiv scan.

TV tylko jako klon

(Mariusz J) #7

Mam ten sam problem. Niestety wydaje się nie do rozwiązania. Z tego co dowiedziałem się w serwisach problem dotyczy prawdopodobnie braku możliwości zmian rozdzielczości w tv przez programy.

(PaPuX) #8

W trybie klonowania rozdzielczość jest automatycznie skalowana dla TV.

Problemy występują tylko wtedy jeśli TV chcesz używać jako ekran główny

(Mariusz J) #9

Tv jest wykrywany jako monitor, i czy będzie główny czy nie to nic nie zmieni (sprawdzone) podłączając monitory do gniazd DVI lub D-SUB. Tv lcd nie komunikuje się z kartą graficzna jak zwykły monitor. Po podłączeniu kablem S-Video gry będą chodziły bez problemu, ale pulpit wtedy jest do niczego, zazwyczaj ma rozdzielczość 640x480 jak typowy tv.

(PaPuX) #10

To jak chcesz podłączać TV pod d-sub to musisz podać mu rozdzielczość 640 na 480 lub każdą którą obsługuje TV.

Poza tym TV to nie monitor i nie został stworzony do tych celów więc nie wiem czemu się dziwić.

(Ziomixiu) #11

Zal błąd dlatego że monitora wina jak nie ma na co zwalić to sie na monitor zwala :slight_smile: