Problem z graniem przez sieć

Witam. Jestem w sieci osiedlowej i mam problem z graniem przez sieć z ludzmi co mają neta np. w neostradzie lub mieszkają w inneym mieście, po prostu mają neta w innej sieci. Mogę grać tylko w lokalu. Chciaem pograć z qmplem ale nie mogłem się z nim połączyć (nie mogło odnaleźć jego IP) i on miał to samo. Nie mogę nawet grać przez program Game Spy Arcade. Nie wiem o co chodzi i proszę o jakieś rady. Z góry dzięki, pozdrawiam :slight_smile:

Powodów może być kilka ale wina leży w 100% po stronie adminów twojej sieci.Pierwszy powód to

brak zewnętrznego IP ale to pół biedy gdyż zazwyczaj to nie przeszkadza, lub

co wydaje mi sie bardzo prawdopodobne zablokowane porty przez ich serwer na których pracują te gry.Dzwoń do nich jak najszybciej i mów jaka jest sytuacja.

ok tak zrobie dzięki :slight_smile:

Jeśli jesteś w sieci to na 99% nie masz zewnętrznego ip i osoby z poza sieci nie mogą sie z Tobą połączyć (IP ktore wpisuja to IP serwera w Twojej sieci). Jeżeli Twój kolega jest podobnie jak Ty w sieci to spróbujcie program Hamachi (tworzy sieć przez którą będziecie mogli grać tak jak przez LANa).

Jeżeli Twój kolega ma neostrade to nie powinno być problemu z połączeniem jeśli on tworzy gre.

Ja mam podobny problem, chcialem pograc w Lineage II, lecz gdy klikam na “Log in” aby sie połaczyc do gry, nic się nie dzieje. Napisałem maila do admina, czy mógłby mi odblkowac porty, odpowiedział, ze nie wie dlaczego nie moge się połaczyc i ewentualnie gdybym chciał stworzyc serwer to moze przeforwardowac te porty na mój komputer (dodam ze nie chce tworzyc serwera :lol: )